Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zlepšovací prostředek do rohlíků

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Jiné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 7:08 am    Předmět: zlepšovací prostředek do rohlíků Citovat

Holky, vím že pečete převážně sladké,ale jestli tu je někdo, kdo rád dělá domácí rohlíky, tak poslouchejte.

Sháním zlepšovací prostředek do pečiva - na rohlíky hlavně celozrné. Když doma peču, tak by šly,ale prostě jsou malé a těžké i když tam dávám vše možné. Rozhodla jsem se sehnat zlepšovací prostředek, většinou se toho dává fakt malinko, třeba jen 1% ,ale udělá to divy.
Zatím nemám konkrétní výrobek,ale hned co mi odepíšou tak sem napíšu, co a jaký výrobek je.
Je problém, že je toho 15-25kg, tak sháním nějaké lidiky, kteří by to zkusili se mnou.

Jestli se tu někdo najde, napište Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sonad
těsto v míse

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 9:47 am    Předmět: Citovat

Soptíku, takové množství bys měla nabídnout do pekárny, když se toho dává malinko. Já bych si vzala, pokud dodáš i recepis na ty rohlíky, ale opravdu trochu. Pokud jedeš do Cítova, tak tam.
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

No to chci slyšet holky!
Hned až mi dorazí všechny odpovědi, tak dám vědět... ozvu se
Galbovka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 4:33 pm    Předmět: Citovat

To by vlastně bodlo to těch slaných dortů, žejo? Do jakéhokoliv kynutého těsta?
Tak prosím také kilo. Kolik to stojí?

Naposledy upravil Galbovka dne čt srpen 20, 2009 11:31 pm, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
skaja
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 4:47 pm    Předmět: Citovat

Soptí,já bych si kilčo vzala,možná i víc ještě se zeptám pekařek v okolí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Maruh
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 7:54 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Soptíku, psala jsem ti SZ. Taky bych asi 0,5-1 kg zkusila Wink Díky
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: pá srpen 21, 2009 8:59 pm    Předmět: Citovat

pusa

Holky jste zlatíčka, takže do toho půjdeme, ještě se rozhoduji (radím s těmi lidmi) pro co se rozhodnout, pošlu vám jsem dva odkazy, kde píšou na co to je a mezi kým se rozhoduji.

Mělo by to být i na sladké jemné pečivo - takže dvojí užitek (jak na rohlíky - nebo slané, tak třeba i do buchet koláčů a tak)
chtěla jsem aby to mělo objem - aby to prostě z celozrného pečiva udělalo trošku nafouklé a pak trvanlivost, aby to bylo pár dnů spoň měkké.

Štve mě totiž to celozrné pečivo, že když si chci udělat, tak je malé hutné a druhý den tvrdé.
Když si chci koupit celozrné pečivo, tak je to většinou pšeničká mouka s přídavkem nějaké celozrné a obarveno karamelem nebo sladem... takže sehnat celý celozrný je zázrak - tímhle bych to vylepšila, že to prostě bude měkkčí, větší a trvanlivější.

Holky vydržte, byla jsem na dovče a už jsem doma, takže dám vědět.

http://www.zeelandia.cz/products/pripravky-pro-psenicne-pecivo/premiumback-plus/

http://www.zeelandia.cz/products/pripravky-pro-psenicne-pecivo/lactorex/
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: so srpen 22, 2009 12:55 pm    Předmět: Citovat

Holky tady jsem našla taky holky, co si to moc chválí.
Teď si s jednou píši a spešl pro mě dělá JEN celozrné rohlíky jen z celozrné mouky, aby mi řekla, zda opravdu nabudou, když budou jen z celozrné mouky. Jinak používá to jak do pečiva, chlebů, tak i do sladkého, crosantů, vánoček, mazanců... prostě do sladkého. Dívala jsem se na cenu, je to přibližná cena - mám starý ceník a stálo to kg 71kč, takže uvidíme kolik to teď bude stát a zda si vezmu vůbec tohle, zda nebudu mít to druhé,ale ve směs je to stejné,ale třeba cena by se lišila, takže nic zatím neberte na pevno (s tou cenou) vše dám vědět,ale jen aby jste měly tak nějak představu... pak podám hlášení jak dopadly ty plně celozrnné rohlíky a jak nabobtnaly Smile a jak dlouho vydržely měkké.

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4763
cvrček 305
precizní dort

PříspěvekZaslal: so srpen 22, 2009 1:18 pm    Předmět: Citovat

Soptíku,prosím Tě taky bych si vzala kilo,jestli ještě budeš mít. A vzala bych si to v Cítově. Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: so srpen 22, 2009 1:31 pm    Předmět: Citovat

Holky nebojte bude to nejspíše 25kg, když bude velký zájem vezmu klidně dva pytle. Zatím mi sem nepiště kdo si to vše vezme, pak mi to pošlete v sz.až to sem dám černé na bílém. bude te to tam vše mít, vypíšu vás. já si vás zatím píšu. nebojte. Do Cítova to vezmu, aspoň se ušetří na poštovném.

Já si budu brát asi 4kg nebo tak, ono to sežere taky dost, když se bude péci i sladké... Smile

Holky tak ta holčina vyrobila pro mě zcela plně celozrné rohlíky, jen celozrná mouka a bez oleje (kvůli kj Laughing ) no a napsala mi toto:

Tak ti posílám fotky těch rohlíků.Na objem teda moc velké nejsou,ale jinak jsou měkkoučké.Mně osobně jen z celozrnné mouky nechutnají,příjde mi to nahořklé,dala bych aspoň 200g obyč hladké a tím budou i nadýchanější.Nevím,jestli máš nějakou bezlepkovou dietu,ale pokud ne,tak nevidím důvod k tomu,jíst pečivo jen z grahamu...i v kupovaných je většina mouky bílé.
Jedno je jisté...bez zlepšujícího přípravku by to bylo tvrdé,jak štolverk.

z toho nejsem moc potěšena, že plně celozrné pečivo moc nenabilo, i když je měkučké...no uvidíme, co mi ještě napíšou dodavatelé a jinak vyberu něco jiného, nebo to druhé, ale na pečivo kde je světlá mouka s celozrnou je to dobré, jen ta samotná celozrná není ono... no teď si říkám, jestli by se to dalo vůbec zlepšit, prostě se musím asi smířit s tím, že buď do celozrného pečiva přidám více světlé mouky, když chci pořád ten objem a mohu toto používat i do sladkého, nebo prostě budu mít něco jen na rohlíky, aby byly pořádné ale zas to nebde do sladkého....?Bože co já vyberu !!!!!!!!!! Holky já už ale něco chci mít doma! snad mi někdo pořádně poradí. nebojte něco najdu a dám vědět...Já si totiž myslím, že to druhé, jak jsem dávala odkaz, by mohlo být lepší. píši tam, že je to i na slabší mouky...no uvidíme na všední dny, až lidi začnou chodit do práce a odepíši mi.
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2009 5:54 pm    Předmět: Citovat

Holky píšu další info o tom...
rohlíky jsou stále měkoučké, a vydrží tak asi 4 dny, než fakt to ztvrdne....dokonce ty rohlíky neměla v sáčku a jsou prostě měkké, jako normální světlí rohlík!

Další výhoda je, že se to může dát i do mrazáku, takže to vydrží dlouhou dobu!!!!!!!!!!!!!
Prostě to má stále "čerstvé" takže si toho může vzít více.

No už si plánuji obchůdek, že bych třeba něco upekla, a pak prodávala říkala, že to je z těchto výrobků a tak... napad vytlem

Jo a jinak ze 125 g mouky celozrné uděláno 4 rohlíky a takhle je velikost
http://sklad.obrazku.cz/t174330_230820091348.jpg

Naposledy upravil Soptík1 dne po srpen 24, 2009 10:50 pm, celkově upraveno 1 krát.
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2009 7:21 pm    Předmět: Citovat

Sopťo, jestli to chceš mít jako podnikání, tak to ale musíš prodávat za vyšší cenu než to nakoupíš...já jak koupím, tak prodám...moje "podnikání" je prodělečné Wink
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2009 8:20 pm    Předmět: Citovat

Zítra budu mluvit s technologem tak mi snad poradí, tak bychom už mohly něco objednat. mám pro něj (po tel. budeme spolu mluvit) jeden papír A4 samých otázek k různým výrobkům. takže to třeba nebude ten o kterém tu mluvím. ten je fajn, prý ty rohlíky nabudou i dost i když to je spíše na trvanlivost,ale já chci prostě hlavní složku objem a pak trvanlivost, takže tak! holky já jsem se zas do toho zapálila, já pořád sedím jen na PC a hledám a hledám a už mě hrabe. Mám teď nutkání objednat asi 6 pytlů po 25-30kg Smile . No ale musím se vrátit zpět do reality a vše postupně postupně....Smile takže zítra podám další info možná že už konečné!
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 12:37 pm    Předmět: Citovat

TAK HURÁÁÁÁÁÁÁÁ, JDU DO LAKTOREXU, JE TO TEN VÝROBEK NA TRVANLIVOST A DÁVÁ I OBJEM, TAKŽE KDO MÁ ZÁJEM PIŠTE PIŠTE!!!!!!!!!!!!!!

Je to jak do běžného pečiva, tak i do jemného - sladkého kynutého...

DÁVÁ SE OD 1%-5% PODLE TOHO ZDA TAM JE CELOZRNÁ MOUKA NEBO NE, ČÍM VÍCE JÍM TAM BUDE, TÍM VÍCE SE DÁ LAKTOREXU...
takže když bude 1000g mouky tak se tam dá 10-50g laktorexu...jestli počítám dobře Smile

Cena opravuji, to bylo bez DPH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
takže s DPH je to 106,- kč

Naposledy upravil Soptík1 dne st srpen 26, 2009 12:55 pm, celkově upraveno 2 krát.
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 12:52 pm    Předmět: Citovat

napad ...........ale jooo napsala ale jinam ... mám to na diskuzi o všem...

doplňuji...
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 7:56 pm    Předmět: Citovat

Holky pozor! dá se to zamrazit a vydrží to!!!!!
Máte to stále čerstvé.
Takže si můžete vzít více... musí to být ale v suchu zabalené, aby do toho nepřišla voda. Holky na dámě to tak dělají....
sonad
těsto v míse

PříspěvekZaslal: so srpen 29, 2009 2:36 pm    Předmět: Citovat

Sopti, ahoj. Je jsem ještě neuměl, tak nevím, zdali jsem to do SZ napsala dobře. Tak pro jistotu. Prosím, já bych si vzala 1/2 kg. To mi bude pro doma stačit. Já zas toho tolik nenapeču, protože by nám nestačily futra. Víš radost
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: so srpen 29, 2009 6:00 pm    Předmět: Citovat

dobře jsi to poslala, odepsala jsem ti SZ.
Jen posílám jen po 1kg. Sad
Zkus se zeptat sousedů ... radost
Meagaira
forma v troubě

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05, 2010 10:47 am    Předmět: Citovat

Zdravíčko, scháním tento prostředek do pečiva, hodně dělám z celozrnné mouky a poněkud mě sejří, že na druhý den je to pečivo už skoro jako šutr, prostě to není ono, psala jsem autorce topicu, ale ta už to neobjednává, potom jsem psala Milu a ta by snad byla i ochotná to vzít, ale muselo by se nás na to sejít víc a tak se ptám bude to někdo chtít ? pokud ne, nezbyde mi než si lámat zuby na tuhém pečivu Smile) nebo ještě varianta, pokud to některá z Vás vlastní a nepoužívá, brala bych Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blongie007
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2011 9:30 pm    Předmět: Citovat

Ahojte, pokud někdo má nebo objednává ten lactorex, tak bych si vzala kilo, klidně i dvě.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Jiné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: