Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PERNÍČKY

Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Vánoce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rominska
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: so prosinec 01, 2007 5:47 pm    Předmět: Citovat

Ahoj!!!
Jéééé, vy jste šikulky! Všechny perníčky jsou úžasnééé.
Já jsem dnes taky konečně pekla perníčky (těsto jsem udělala včera, recept od Renuchy - výborný). Mám jich plný stůl, zítra odpoledne budu zdobit. Určitě mi to zabere spoustu času, abych to vůbec do večera stihla... Jde mi to šíleně pomalu.
S vámi se asi nebudu moct měřit, máte to všechny moc krásné! Nejdůležitější bude, jak se mi povede poleva.

Ale musím si vám taky postěžovat: jsem smutná, protože se mi jeden perníček nepovedl - a zrovna takový kostelík, se kterým jsem se piplala (vykrajovala jsem ho nožem podle papírové šablony, kterou jsem vystřihovala) - a on je zrovínka uprostřed propadlý. A vypadá to, že to nepůjde ani zamaskovat polevou Sad Ach jo... A nejhorší je, že si za to můžu sama. Při otáčení plechu v troubě se mi zdál kostelík moc vyboulený, tak jsem ho prstíky trošku přimáčkla a on se už nevyrovnal Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rominska
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 7:38 pm    Předmět: Citovat

Tak hlásím, že perníčky jsou hotové. Ale že mi to dala práce... Nechápu, jak to děláte, že jich zvládáte tolik ozdobit, já se s každým kouskem pořádně "nadřu". Nic není z mé hlavy, vše je okopírované z časopisů. Tak snad prominete...

Ten kostelík se opravdu nedal zachránit Sad

Prozatím vkládám fotky premiéry perníkového betlému (k porovnání velikosti i s adventním věncem) a premiéra barevných perníčků. Perníčky jsem ale dělala letos už podruhé.

www.rominska.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2007 8:55 am    Předmět: Citovat

Chtěla bych se zeptat holek perníkářských.Prosím,poraďte:Manžel se včera pustil do zdobení chaloupky.Udělala jsem mu krásně tuhý sníh,držel tvar-bez problémů,ale dala jsem mu ho do klasického sáčku na krém,na zdobení.A to byla asi ta chyba,že jo?!Ze začátku to šlo krásně,ale za chvilku už ten sních nedržel tvar.Začal se roztékat.Vím,že to bylo asi tím,jak to pořád držel,že tou teplou rukou se to rozehřálo.Prosím,poraďte mi,nějakýfígl,nebo čím to zdobíte vy?Mám klasickou zdobičku na perníky,ale ta je malá,tou to nejde.Patlal se s tím celý večer.Už to má hotové,ale pro příště.Moc děkuji.

Milu,jestli se to sem nehodí,tam mě přendej jinam.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2007 11:13 am    Předmět: Citovat

popelka - jj, ten důvod jsi asi odhadla dobře ... a proč to malou zdobičkou nejde? .... ten dortový sáček je vhodný na rychlé zdobení, třeba na dort, ale chaloupka přeci jen trvá dlouho
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
natalyna
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2007 12:33 pm    Předmět: Citovat

Teda holky, ja uz obdivuji dlouho, ale co vy dokazete, to se ani clovek nedomysli. Vsehni jsou perfektne a jako by rukou nedelani! Klobouk dolu ! shock klanim se potlesk

Udelala jsem pernicky podle receptu od Džuli a jsou moc, moc dobre. Jen nekteri mi praskli na povrh behem peceni - co s tim?
Driv jsem pouzivala recept take dorej ale byli moc tvrdi a jsem je davala na stromecku (na jidlo ne byli tak dobre). Zdobim pernicky uz 3 rok, a moc se mi tolibi, ale nemam tak pevnou ruku jako vas.

Tady jsou jen par - dnes jsem dozdobila take neco, ale je nemam vyfoceni jeste. Tak snad zitra ukazu. I kdyz nevim jestli to ma cenu - s vasimy se nomohou ani srovnavat!

[img][/img]
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2007 1:09 pm    Předmět: Citovat

natalyna - perníčky máš moc pěkné, jen nám sem dej další!! ... tvrdé perníčky změknou v uzavřené nádobě, do které dáš pěkné,čisté a zdravé jablíčko ... a to popraskání nevím, možná to chce lépe propracovat těsto...měj se hezky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2007 1:38 pm    Předmět: Citovat

Milu,ta chaloupka je velká a sáček malý.S ním by to trvalo strašně dlouho. A potřeboval větší dírku než je v tom sáčku.Proto jsem to dala do toho pytlíku na krém.Ale tak už to dělat nebudu.Tak to nejde.Myslela jsem,jestli neexistuje něco jiného,s čím se dělají větší plochy.
Mirčča
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: út prosinec 04, 2007 7:18 pm    Předmět: dnešní perníčky Citovat

popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: út prosinec 04, 2007 8:45 pm    Předmět: Citovat

Jé Mirčo,ty jsou krásný.To muselo dát práci,taková piplačka.Ale je to nádhera.Mě to připadá,že to je pravá krajka.
Mirčča
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: út prosinec 04, 2007 9:38 pm    Předmět: Citovat

popelko : díky. pusa
natalyna
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 1:02 pm    Předmět: Citovat

Tak tady jsou ostatni pernicky - moc jich nezbylo - manzel a dety jedli jak pominuty. Jsou moc dobre! Dik Dzuli - budu muset delat jeste - dobre ze mne to bavi:) klanim se pusa

Macicek
Site Admin

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 9:38 am    Předmět: Citovat

Vždyť jsou nádherné!!! klanim se
Mirčča
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 7:52 pm    Předmět: Dnešní tvořeníčko Citovat

čtyřlístek
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 9:44 am    Předmět: Citovat

Holky,máte to všechny krásný-ani se mě nechce pouštět do zdobení,protože tak krásný nikdy neudělám Sad
Mirčča-krása,nevím jak to můžeš takhle dělat-nebo jsi to už někde psala?Já to nestíhám všechno pročítat!! Confused
Macicek
Site Admin

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 10:13 am    Předmět: Citovat

Čtyřlístku, já mám stejný problém vytlem perníčky upečené, jen do zdobení se mi nechce, protože kam se na vás VŠECHNY hrabu.

A taky bych ráda nějaký tip, jak děláte tak hezkou pravidelnou čterečkovanou síť. Hlava mi to nebere shock
Dortíček
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 10:25 am    Předmět: Citovat

Ahoj perníkářky.Posílám něco z mé letošní tvorby.Více na http://dorticek.rajce.idnes.cz/PERNIKY_VANOCE/. Jinak musím pochválit všechny nové příspěvky potlesk potlesk potlesk Chodím k vám na inspiraci.Jste všechny moc šikovné.
grey
forma v troubě

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 4:11 pm    Předmět: Citovat

No tak tady je to mazec! Nestíhám, takže tu brouzdám po delší době, ale lezou mi oči z důlků. Takové krásy všude! Nechcete mi dát taky? Very Happy Se bojim dělat perníčky, když vidím ty vaše výtvory Smile
popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 10:21 pm    Předmět: Citovat

Popelko, je třeba smazat oba apostrofy Wink A taky můžeš dávat fotky do jednoho příspěvku, nemusí být každá zvlášť, ale to je jen drobnost. Macicek
popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 10:25 pm    Předmět: Citovat

a ještě pohled z druhé strany.

Mirčča
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 11:04 am    Předmět: srdíčka Citovat

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Vánoce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
Strana 9 z 18

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: