Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Recepty z kynutého těsta

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Jiné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Benja1
těsto v míse

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 9:03 am    Předmět: Recepty z kynutého těsta Citovat

http://jakodoma.webgarden.cz/recepty-z-kynuteho-testa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: ne září 23, 2007 6:17 pm    Předmět: nugátové ?átečky Citovat

NUGÁTOVÉ ŠÁTEČKY

250ml mléka
120g Hery
1 vejce
50g cukru
špetka soli
300g polohrubé mouky
200g hladké mouky
droždí
na potření: 1 vejce
náplň: nugeta

Vše do pekárny - Heru nemusíte rozpouštět, stačí nakrájet na 1cm plátky... program TĚSTO Rozválet kolo, nakrájet výseče, dávat nugetu na širší stranu - zahnout růžky, zamotat... Pekla jsem na horkovzduch 170st do zezelátnutí...
šátečky jsou výborné, nadýchané...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mufik
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 4:51 pm    Předmět: Citovat

PLETÁNKY
250g hladké mouky
250g polohrubé mouky
40g droždí(1 kostička)
120g cukru moučka
10g másla nebo heru rozehřátou vla?nou
2 žloutky
2 dcl mléka vlažného
sůl
Zaděláme těsto. Během kynutí dvakrát promícháme. Pleteme různé tvary preclíky, vrtulky atd. Asi tak 10cm velké, potřeme vajíčkem a pečeme na 180°C.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 11:39 pm    Předmět: Citovat

tak to jsou ty kulaté koláčky od Eska

Tvarohové koláče s olejem
40 dkg polohrubé výběrové mouky
10 dkg hladké výběrové mouky
2 žloutky
10 dkg mletého cukru
14 dkg oleje
¼ litru mléka
kostečka kvasnic, trochu větší špetka soli
náplň
3 kostky tvarohu(zabalit do utěrky a zatížit) nebo ½ kg tvarohu z Makra(prodávají v igelitovým pytlíku po kilču a je super (je skoro takový jako byl dříve vážený)
1 žloutek
cukru dle chuti asi 10 dkg
mletá skořice
mletý badyán
vrchovatá lžíce vanilmixu - zahustí se to, ochutí a obarví
rozinky namočené v rumu
Postup na kynuté těsto asi znáte, chce to jen dobře vypracovat - dá se i v pícce a nechat asi necelou hoďku kynout (podle teploty v místnosti)
Suroviny jsou v takovém poměru, že se nemusí nic přidávat ani ubírat. Já to dělám tak, že si z mouky odeberu asi 2 pol lžíce mouky, těsto zamíchám a ty dvě lžíce postupně potom zapracuji. Stává se mi, že někdy mouka víc "pije" a něco mouky mi zbude. Však to znáte, někdy je i mouka naprd.
Po vykynutí zpracovávám na 2x, vyvaluji na 5 mm, čtverečky 4x4 cm. Nechám ještě tak 5 min nakynout a plním tvarohem, ze kterého si dělám kuličky-lépe se to balí, nahoru okapanou rozinku, zabalím do takového malého měšce,namočím do rozšlehaného vejce a posypky a kladu na plech po 30 ks. Nechat 10-15 min kynout a peču na 180st asi 15 min.
Upečené potírám rozpuštěným máslem s rumem a trochou mletého badyánu.
Z této dávky je zhruba tak 100 ks. Záleží jak vyválíte silné těsto.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Marule
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 12:14 pm    Předmět: Citovat

Vyzkoušela jsem skořicové šneky podle jedné polské kuchařky a jsou super! Recept je zde: http://www.dorty.ligocki.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=184
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2009 9:59 am    Předmět: Citovat

od jitka_

Meruňkové řezy s vanilmixem

na 1 velký hluboký plech
500g mouky (napůl hladkou a napůl polohrubou)
250ml mléka
75g tuku (napůl sádlo a máslo)
75g cukru
1 žloutek
1 lžička soli
20g čerstvého droždí nebo 2 lžičky sušeného

1 sklenice zavařených meruněk
100g vanilmixu, 300ml teplé vody
drobenka z cukru a polohrubé mouky

Zaděláme si těsto a necháme vykynout. Plech vymažeme sádlem a rozválíme na něj těsto. Připravíme se vanilmix a těsto jím potřeme. Poklademe okapanými meruňkami a posypeme drobenkou. Dáme péct do předehřáté trouby na 180 stupňů 20-30 minut.

pro ty, co neznají vanilmix http://www.cakes.cz/viewtopic.php?t=324&start=0
janinaMK
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 10:06 pm    Předmět: Vánočka Citovat

Vánočka

1kg HRUBÉ mouky
15dkg cukr pudr
15dkg rozp. máslo
1,5kostky droždí
3 žloutky
1/2l mléko
sůl
citr.kůra
vanilka
rozinky
mandle

je to dávka na dvě velké vánočky
Petrinda
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 6:12 pm    Předmět: Citovat

Koláče 4ks

2 hrnky polohrubé mouky
1 žloutek (já dávám celé vejce)
2 lžíce cukr krupice
1 vanilkový cukr
7 lžic hery (rozpustit)
1/2 - 3/4 kostky droždí
1/4 l mléka
špetka soli
tvarohová a maková náplň, povidla, zakysaná smetana

Klasicky zadělat kynuté těsto. Po vykynutí rozdělit na 4 díly. Já si předem na plechy připravím vystřižená kola z pečícího papíru (obkresluju dno od dortové formy), pomažu olejem (co mám sprej, tak stříkám). Těsto prsty rozplácám po papíru hezky ke krajům, u těch nechám mírně zvýšený okraj, který pomažu rozšlehaným vejcem. Pak celý koláč pomažu tvarohovou náplní, na ty 4 koláče ze 3/4 kg. A pak sáčkem se špičkou do tvarohu různě zdobím, podle fantazie a chuti, makovou náplní a povidly. Sypu plátky mandlí, rozinkama v rumu. Peču na 185 st asi tak 15 min, poznáte podle barvy okraje. Ihned po vyndání z trouby polívám zakysanou smetanou (400 ml) rozmíchanou s trochou cukru. Pak podle chuti cukruju moučkovým cukrem smíchaným s vanilkovým. Snad jsem to napsala srozumitelně Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cernava
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2010 9:03 am    Předmět: Citovat

Moc dobré tvarohové a povidlové kytičky.Recept je z nějakého časopisu,kde to bylo s mákem.

1kostka droždí
200ml mléka
100g krup. cukru
500g hl. mouky
2 žloutky
1 van. cukr
kůra z 1 citronu
100g másla
vejce na potření

Náplň maková a tvarohová

Těsto po vykynutí rozválíme na plát a rozkrájíme na 40 dílků.Každý dílek naplníme mákem a zabalíme do kuličky.Tu nakrojíme do tvaru kytičky.necháme ještě 15min kynout.Potom do středu kytičky uděláme důlek,potřeme vejcem a plníme tvarohemPeče se při 200°C asi 12min.

Naposledy upravil cernava dne pá leden 14, 2011 11:04 am, celkově upraveno 1 krát.
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: pá březen 26, 2010 5:41 pm    Předmět: Citovat

Podle stejného receptu, jako sem dala Cernava na kytičky, jsem upekla takové jako hřebeny s ořechama. Nahoře jsem je nastříhala a po pomazání vajíčkem jsem vršek posypala drobenkou. Na fotce jsou vidět jen málo po levé straně, omlouvám se, vlastně jsem je nefotila, tohle mi vyfotily děti.
cernava
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: so leden 15, 2011 10:29 pm    Předmět: Citovat

Podle stejného receptu,jako ty kytičky.S těstem se opravdu moc dobře pracuje.Koláčky ještě cukruju,ale až těsně před tím,než dám na stůl. Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Jiné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: