Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dia moučníky

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Recepty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Džuli
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: út září 11, 2007 6:08 pm    Předmět: Dia moučníky Citovat

Tvarohový dort - Dia
250 g hladké mouky
125 g másla
1 ?žoutek
?petka cukru
Vypracujeme těsto, rozválíme a plackou vyložíme kulatou dortovou formu (s otvíracím okrajem). Předpečeme (asi 10 minut na 180°C), propícháme vidličkou.
Mezi tím si připravíme náplň:
3 tvarohy
2 žloutky
5 lžic dia jahodového džemu
Vyšleháme, nakonec vmícháme vy?šehaný tuhý sníh ze 3 bílků. Směs rozetřeme na předpečené těsto a pečeme při stejné teplotě ještě asi 40 minut. Upečený a vychladlý moučník poklademe plátky jahod a přelejeme dort-želé, které uvaříme podle návodu a osladíme 1 lžící jahodového dia džemu. Je výborný a chutná nejen diabetikům.

Žloutkové dia řezy
4 dl sladké smetany,
4 tabletky sacharinu,
1 vanilkový pudink,
2 žloutky,
několik kapek rumové tresti,
1 balíček lístkového těsta,
šlehačka na ozdobu
Lískové těsto rozválíme na pomoučeném vále, vložíme na plech vyložený pečícím papírem a v předehřáté troubě prudce upečeme.Vyjmeme a ještě za tepla nakrájíme na řezy.
Smetanu smícháme se sacharinem, pudinkem a povaříme asi 1 minutu za stálého míchání. Pak dáme stranou z plotýnky, vmícháme žloutky a dochutíme rumovou trestí (nebo rumem). Vlažný krém naneseme na polovinu řezů, druhou polovinou krém překrejeme a ještě ostrým pilkovým nožem nakrájíme na menší kousky.Povrch ozdobíme dohusta ušlehanou šlehačkou mírně ochucenou sacharinem.

Naposledy upravil Džuli dne čt říjen 11, 2007 11:19 am, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mufik
forma v troubě

PříspěvekZaslal: so září 15, 2007 1:10 pm    Předmět: Citovat

DIA kávový dort
Dort - 5 žloutků
5 lžic horké vody
7 tablet sacharínu
180 g polohrubé mouky
2 lžíce kávy
1/2 prášku do pečiva
2 velká kyselá jablka
5 bílků
Poleva - 100 g dia čokolády
40 g ztuženého tuku,
dia marmeláda

Dort - V horké vodě rozpustíme tablety sacharínu, zašleháme žloutky, vmícháme mouku s
kávou a práškem do pečiva. Přidáme oloupaná, nahrubo nastrouhaná jablka a nakonec
pevný sníh z bílků. Těsto upečeme v dortové formě.
Poleva - Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu a tuk a třeme do lesku. Dort rozkrojíme, spodní díl potřeme
dia marmeládou, spojíme, vrchní díl potáhneme polevou, kterou uhladíme nožem. Nakonec můžeme posypat
hrubě sekanými ořechy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pajita
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 4:02 pm    Předmět: Citovat

Ořechový Dia korpus

Původní recept je na dia řezy. Já jsem pekla v kulaté dortové formě o průměru 22 cm.

4 vejce
2-3 lžíce umělé práškové sladidlo
5 tablet umělé sladidlo
4 lžíce polohrubá mouka
1 hrnek pomlété ořechy
1 ks prášek do pečiva

Postup :

Vejce rozklepneme a oddělíme žloutky od bílků. Bílky vyšleháme s práškovým sladidlem,přidáme tablety rozpuštěné v trošce vody a po jednom zašleháváme žloutky. Opatrně vmícháme mouku smíchanou s ořechy a práškem do pečiva. Pečeme v předehřáté troubě, buďto na plechu nebo v dortové formě. Korpusy s umělým sladidlem jsou nižší, než korpusy s normálním cukrem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sněhulík
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 8:07 pm    Předmět: Citovat

holčinky, pekařky "Dia" potřebovala bych poradit, slíbila jsem sehnat recept na Dia roládu s dia krémem..potřebovala bych osvědčený recept...a nebo by mi stačilo nahradit v mém vyzkoušeném receptu normální cukr jen tabletkami?? ale nevím v jakém poměru...nevyznám se v tom Embarassed
poradíte prosím???
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 8:41 pm    Předmět: Citovat

DIA ROLÁDA

4 vejce
4 PL polohrubé mouky
4 PL sladidla Klára 3*sladší
2PL oleje
2PL horké vody
špetka soli

Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a za stálého šlehání přidáme sladidlo, po jednom žloutky, potom olej a nakonec horkou vodu. Stále šleháme do husté nadýchané pěny. Potom ručně lehce vmícháme po lžících polohrubou mouku a rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení.

------------------------------------------------------

4 vejce., 120 g polohrubé mouky., 50 g sorbitu nebo jiného sladidla., lžička kypřicího prášku do pečiva., tuk na vymazání a mouka na vysypání alobalu.,

Náplň ? dia marmeláda., ovoce.,

Z bílků ušleháme tuhý sníh a při došlehávání přidáme sorbit. Do tuhého sněhu zlehka vmícháme žloutky a prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva. Připravené těsto rozetřeme na tukem vymazaný a moukou vysypaný alobal položený na plechu a prudce upečeme. Po vychladnutí piškot potřeme dia marmeládou, poklademe na tenké plátky pokrájeným ovocem a stočíme. Roládu můžeme slabě posypyt sorbitem

našla jsem na internetu
Pajita
forma v troubě

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 8:53 pm    Předmět: Citovat

Sněhu - já jsem dělala krém z tvarohu, pudinku a kousku másla. Peměr ti nenapíšu, bylo to od oka. Sladila jsem fruktózou, protože dort byl pro slabého diabetika. Z umělým sladidlem do krému nemám zkušenost.
sněhulík
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 7:10 am    Předmět: Citovat

Milu já vím, že na netu jich bude nejspíš spousta (receptů) proto jsem psala, že bych ráda vyzkoušený Embarassed .
Paji dík, tvaroh asi nebude to pravé...paní říkala, klasiku máslovou a ať to teda holt nelámu přez koleno, že mám udělat normální a babička si nedá Confused ...jenže jsem si říkala, že třeba někdo z holek už dělal a bude mi umět poradit...v repertoáru jí mít můžu Embarassed ...no třeba se ještě někdo ozve
holky, zatím díky
joanna
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 10:44 am    Předmět: Citovat

prosím vás, máte někdo zkušenosti s pečením ze stevie? přečetla jsem toho už dost, tak nějak už mám představu i o dávkování (tedy zatím spíš teoretickou), ale zajímalo by mě jestli to už nezkoušel i někdo z vás. díky moc.
dia moučníky jsem upřímně nikdy nepekla, jenom klasiku, ale co by člověk neudělal pro prarodiče Smile Je vlastně nějaká obecná finta jak "převést" klasický recept na dia recept? Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lenka78
těsto v míse

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 8:02 pm    Předmět: Citovat

Sněhu-v práci jsme používali -ještě než nám začali vozit směsi na dia výrobky-normlání lsladidlo pro diabetiky.Ale neřeknu ti poměr,já se k tomu nikdy nehrnula-radši Wink Ale asi bych koukla na návod na to sladidlo kolik tabletek je třeba k nahrazení 100g cukru a pak to přepočítala na ty tablety a šoupla to tam.Anebo zkus zkontaktovat paní jestli to má přepočítané ona-množství tablet na 100g cukru. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Recepty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: