Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Barvení K2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
skajpisek
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 7:14 am    Předmět: Barvení K2 Citovat

Ahoj,

potřeboval bych prosím poradit ohledně barvení potahovací hmoty K2. Jde mi o syté barvy např. sytě červená a černá a další barvy. Mám gelové barvy od Wilson a při namíchávání jak se říká na párátko mi K2 nikdy nejde do požadované barvy vždy buď tmavě růžová nebo tmavě šedá, není možné dát do kousku K2 přeci celou barvu.
Zkoušel jsem i radu smíchat kakao s alkoholem a poté zapracovat a dále barvit ale bez úspěchů.

Můžete mi poradit jak na to.

Díky moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 8:10 am    Předmět: Citovat

Já jsem K2 nikdy nebarvila, pracovala jsem vždy jen s bílou, ale obecně - tyhle "umělé" potahovky vyžadují dát víc barvy než marcipán aby se dosáhlo syté byrvy. Barvou v množství "na párátko" dosáhneš vždy jen světlý odstín, pokut nebarvíš hmotu o velikosti oříšku. Černou a červenou je vždy lepší použít tu EXTRA, ta barví daleko líp. No, asi Ti nezbyde nic jiného, než dát té barvy víc.
skajpisek
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 9:27 am    Předmět: Citovat

Díky Milu, tak myslíš že na sytější odstíny je lepší použít klasický marcipán? S K2 se mi líp pracuje na potahování a modelování jak jsem ji použil přestal jsem skoro marcipán používat ale zkusím ještě obarvit marcipán dneska a uvidíme výsledek. Každopádně moc děkuju za radu vždycky se něco hodí.
A ještě bych měl dotaz pokud budu malovat detaily těmi gelovými barvami je dobrý to rozředit trochu alkoholem? Když jsem maloval jenom tak na tu K2 tak to vypadalo jako by to bylo mastný a nechtělo to uschnout, obecně mi přijde že marcipán moc klouže když potahuju ale je pravda že sem s ním dělal ze začátku a možná sem to moc pokremoval napovrchu. Koukal jsem na rady jak to má být jenom maličko tak už vím.
díky
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 9:43 am    Předmět: Citovat

Někde jsem před časem četla, že když se mají udělat opravdu syté barvy, je dobré hmotu nejprve probarvit obyčejnými sypkými barvami a teprv když chytne nějaký odstín, dobarvit gelovkami. Z důvodu menší spotřeby gelovek - jinak by prý na syté probarvení padlo i půl kelímku. Já s tím zkušenosti sama nemám, tak nevím.

Malování je lepší prachovými barvami. Gelovky neuschnou. Také jsem kdysi čekávala, ale marně, po gelovkách to zůstalo "mokré".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 9:59 am    Předmět: Citovat

přesně tak, gelovky neschnou, to ředění alkoholem se mi neosvědčilo....takže prachovky a ředidlo (to já upřednostňuji)nebo akohol.
A jinak já už dělám jen s pravým marcipánem...všechno...a když potřebuji bílou třeba na svatebáky, tak používám Smartflex Velvet mandlový.
K2 tady mám 2 kg tvrdé jak šutr, nevím proč to nevyhodím Confused
skajpisek
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 2:04 pm    Předmět: díky moc za rady Citovat

tak jsem zkoušel ten marcipán a je to lepší je to opravdu černá nejdřív jsem barvil práškovou tmavě hnědou a pak gelovkou černou dal jsem ji tam sice dost ale černou to bylo lepší.
Prý jsou lepší i barvy sugarflair extra více pigmentu tak to jenom pro doplnění.
Někdy jsem zkusim hodit pár mých dortíků abyste ohodnotili.
díky
světluškaaš
hotový dort

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 5:20 pm    Předmět: Citovat

skajpisku nejlepší je opravdu ta extra koncetrovaná,jinou už ani nepoužívám. Vyplatí se investovat,dělají černou,zelenou.červenou a pak práškovou bělobu a ta je taky super.
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 6:58 am    Předmět: Citovat

tak bělobu mám ta je v pohodě i klasická jakoby gelová tekutá i když stejně jako ostatní gelovky prostě na malování nejsou, ale zvládl jsem to i klasickými práškovými takže v pohodě, dort se líbil

musím zkusit i ty sugarflair barvy, extra koncentrované a pak i smartflex jak se s ním pracuje, všichni to vychvalují a mě prostě po chvíli práce K2 v ruce hodně rychle měkne a pak se prd vytvaruje a akorát se u toho navztekám a nebo musim dělat rychleji Very Happy
fel
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 7:42 am    Předmět: Citovat

smart je super, určitě zkus Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
small.x
promazaný korpus

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 8:06 am    Předmět: Citovat

akorát ho neobarvíš fialovou geovkou wilton na fialovo, ale bude takoý středně modrý, tuhle gelovku on nějak nechytá, jinak smart taky doporučuju
Sárinka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 11:25 am    Předmět: Citovat

FIALOVÁ - pro troškách přidávat růžovou a modrou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skajpisek
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: út duben 30, 2013 9:05 am    Předmět: Citovat

a ten smart se dobře barví wilsonama na sytý barvy třeba černá jako černá a ne šedá?
každopádně zkusim ty extra barvící sugarflairky ale i tak by mě to zajímalo jestli s tím nemá někdo zkušenost a ten smart je nejlepší jaký aby to bylo chuťově na K2?

teda na to že sem laik tak sem se toho naučil už tolik a těch termínů to je až neskutečný Very Happy

díky za rady Wink
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út duben 30, 2013 9:50 am    Předmět: Citovat

Smartflex se barví dobře. K2 má chuť takovou nijakou, Smartflex mi nejvíc chutná madlový.

... a ty extra barvící jsou gelovky od Wiltonu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: