Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

KROKODÝL - recept k VAŠE TVORBA ...Slané dorty str.1 od Esko

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Jiné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: so září 22, 2007 11:17 pm    Předmět: KROKODÝL - recept k VAŠE TVORBA ...Slané dorty str.1 od Esko Citovat

kynuté těsto - 500 g mouky, 250 ml mléka, 2 lžíce rostl. tuku, 40 g droždí, 1 vejce, sůl a cukr

rozválet obdélníkový plát, oříznout rohy - odřezky nechat, budou se hodit..................no a pokračovat podle obrázků

péct 25 - 30 minut... když budete chtít tmavší, tak 40 minut
na kolik stupňů - není uvedeno

Naposledy upravil Milu dne st říjen 10, 2007 7:49 pm, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
NZuza
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: so září 22, 2007 11:18 pm    Předmět: Citovat

Milu, díííky! pusa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2007 8:04 pm    Předmět: Citovat

To je super Milu že umíš rusky... Laughing

to jse zase něco našla.... takže budu péct krokodýla... Laughing

Jen prosím prosím - ikdy jsem nic takového nedělala a ani nejedla, takže jaká tam je ještě náplň? nějaké okurky jsem poznala - jestli se tam dá dát něco jiného, nebo jestli to je nějak okořeňeno....prostě přijde mi to podle obrázku jen 3 suroviny nebo kolik a snad to musí být nějak okořeňěno, nebo co tak dát jiného?
ještě písnu holkám ať napíšou nějaké receptíky...zatím díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2007 8:05 pm    Předmět: Citovat

já píšu tak rychle až tam vždy nasekám tolik chyb a nedocvakávám úplně, takže mám necelé slova...a taky ty velké písmena nepíšu....
to jen že blbá nejsem jen spěchám a pak to takhle vypadá - jo a nečtu to po sobě, až když to pošlu ...
kedlubna
sochařské dílo

PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2008 7:20 am    Předmět: KROKODÝL Citovat

260 ml mléka, 3 lžíce oleje, 1 lžička cukru, 2 lžičky soli, 250 g hladká mouka, 250 g polohrubá mouka, 1 lžičky drceného kmínu, 1 lžička oregána, ½ kostky droždí.
Na náplň : niva, porek, anglická . . . .kdo co rád. Program těsto. Po vykynutí si kousek těsta dáme bokem (na nohy a oči) rozválíme na obdelník velikosti plechu, trochu seřízneme rohy, a po delších stranách nařízneme radýlkem (viz foto). Doprostřed položíme náplň, dle chuti, já dala porek, anglickou a nivu (dá se naplnit i jablky ? jen do těsta přidáme trochu více cukru) a naříznuté pruhy přes sebe poskládáme (viz foto). Přendáme na plech a dotvarujeme hlavu (okraje přes sebe přeložíme a rukou zploštíme, ocas stočíme). Ze zbylého těsta si vytvarujeme nohy, nařízneme prsty a vytvarujeme oči, do důlku můžeme vložit olivy. Nůžkami těsto nastříháme na ?tlamě? ? zuby a po ?těle? ? bodliny. Potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme v předehřáté troubě cca 35 minut

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Jiné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: