Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

VÁNOČNÍ PŘÍPRAVY

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Vánoce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Simča S.
těsto v míse

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 8:17 am    Předmět: VÁNOČNÍ PŘÍPRAVY Citovat

Vánoce začínají adventem. Já pravidelně nestíhám a v první neděli adventní večer zjistím, že bychom měli zapalovat první svíci - a věnec nikde. Mám na to takovou malou "vychytávku"

VĚNEC BEZ VĚNCE

Tento adventní věnec - vlastně spíše košík - lze snadno udělat i s nejmenšími dětmi. Potřebujete kulatý košík (misku, tácek a pod.), kus staršího vánočního balícího papíru - pomačkáme a dáme potištěnou stranou nahoru do košíku. Vyberem 5 pěkných velkých jablek - naleštíme, dáme do košíku 1 do středu (nebo místo středového jablka velkou šišku...) a ty 4 další jablka na "4 světové strany". Mezi jablka nastrkáme svíčky, vlašskými ořechy mírně zasypeme a přimáčkneme jimi ty svíčky. A můžeme přizdobit perníčky, sušenými plátky pomeranče, malými větvičkami zeleně a pod.
A vánoce mohou začít...

Potřeby

Konečný výrobek

mufik
forma v troubě

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 8:21 am    Předmět: Citovat

Simčo dobrá vychytávka já taky každý rok plánuju jak si všechno naleštim nazdobim a vánočně načančam ale každý rok peču tak 60-70kg cukroví takže nestíham. Na úklid mám poslední 3 dny před štědrým večerem. Tenhle věneček ale určitě zvládnu udělat i v tom fofru díky za inspiraci. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Simča S.
těsto v míse

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 8:44 am    Předmět: Příprava na pečení Citovat

Vím, že jste tu mnohé zkušené kuchařky - pekařky, většina z vás mnohem zkušenější cukrářky, než já... Přesto možná neznáte takovou malou vychytávku, jak se dá usnadnit

ORGANIZACE VÁNOČNÍHO PEČENÍ

Vždycky platilo dvakrát měř a jednou řež a u vánočního pečení to platí dvojnásob. Toto je shrnutí různých rad, které jsem někde vyčetla, vyslechla a vyzkoušela na téma jak upéci co nejvíce co nejrychleji a nejlevněji...

1) Nejprve sepište pod sebe všechny druhy cukroví, řezů a vánočky, které chcete připravovat. Nezapomeňe na vaječný koňak, Baileys a podobné dobroty. Nahoru na papír nadepište přísady a do vzniklé tabulky doplňte množství (pozor na stejné jednotky!). V jednotlivých sloupcích pak sečtete, kolik kterých ingrediencí budete potřebovat. Po kontrole stavu domácích zásob vyrazíte na nákup. (Či vyšlete manžela se seznamem). Pokud toto uděláte včas, dá se využít i různých markatových slev a podobně.

2) Na konce řádků si připravte data, kdy co budete péci a to v tomto pořadí: perníky - zázvorky - oříškové cukroví (pracny) - vanilkové rohlíčky - sušenky - linecké - nepečené věci - vánočka - štrůdl

3) Až bude mít hotovo vše, co se má plnit krémem, udělejte si krémový základ (pokud máte zájem na jeden - v naší rodině děděný asi 50 let - je recept tady http://www.cakes.cz/viewtopic.php?p=1921#1921). Základ rozdělíte do misek a přidáte různé příchutě. Při jednom špinění nádobí vše naplníte.

4) Nakonec si připravíte polevy. My děláme bílou (citronovou), tmavou (čokoládovou vařenou) a žlutou (žloutkovou s rumovou příchutí). Polevy uděláme většinou naráz, připravíme vše, co se bude jimi zdobit včetně různých posýpátek a ozdůbek a během jednoho odpoledne je cukroví dokončeno. Pokud už je upečeno všechno cukroví a zdobí se takto současně, spotřebujete polev méně, než když zdobíte každý druh zvlášť a děti pak pokaždé dolizují polovinu hrnku "aby se to nezkazilo".

Naposledy upravil Simča S. dne út říjen 02, 2007 9:24 am, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 9:14 am    Předmět: Citovat

Simčo - to je moc hezké a užitečné téma, díky... adventní košíček je moc pěkný!! potlesk

Naposledy upravil Milu dne st říjen 10, 2007 4:03 pm, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 10:34 am    Předmět: Citovat

Simčo - pro vizovické pečivo jsem udělala zvláštní téma a Tvůj příspěvek jsem tam přesunula. Milu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivaver
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 3:59 pm    Předmět: Citovat

KDYŽ DĚTI CHTĚJÍ POMÁHAT A VY NA TO NEMÁTE NERVY

Tip pro všechny nervní matky: vzhledem k tomu, že jsem nikdy neměla dost trpělivosti, aby se mnou malé děti dělaly cukroví, obarvila jsem jim marcipán na různé barvy a děti z toho měly tvořit jako z modelíny. Fantazii se neklade mezí-jediná podmínka byla, aby výtvory byly menší než krabička od sirek nebo cokoli malého co jsem vždycky postavila před ně, aby měly možnost poměřovat. Pamatuji si, že jeden rok tvořily samé obličeje.Na míse jsme pak měli černouška, číňánka v klobouku, indiána s čelenkou i eskymáka. Na to, že jim bylo kolem 6-8let to bylo docela povedené a vtipné....Ostatní cukroví jsme dělala v klidu sama, ale děti měly pocit, že už svůj díl práce odvedly nebo se případně měly na co těšit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gorolka
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 4:47 pm    Předmět: Citovat

To je přesně můj případ- nervní matka peče cukroví na zakázku. Pro tříleté děti lepší nápad než vizovické pečivo. Je to barevné a dá se uždibovat. Dííííííky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 3:53 pm    Předmět: Citovat

Lendulo, přečti si příspěvek Ivaver...to je něco pro toho Tvého pomocníka
petruše
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2014 7:23 pm    Předmět: Citovat

cvrček 305
precizní dort

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2014 8:10 pm    Předmět: Citovat

jejda,Ty jsi ale akční,já zatím na vánoce vůbec nemyslím. Ale máš to pěkné,věnec přímo luxusní
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fel
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2014 9:21 pm    Předmět: Citovat

Teda Peti, takhle nazdobeno nemáme ani těsně před svátkama Smile Máš to krásné
kvajdovka59
hotový dort

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2014 10:08 pm    Předmět: e Citovat

Rolling Eyes Rolling Eyes
kvajdovka59
hotový dort

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2014 10:10 pm    Předmět: Citovat

mě asi ...jsi normální????? Kde ten čas mimozemšťanko bereš?
petruše
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2014 10:52 pm    Předmět: Citovat

Holky,díííííííííky Very Happy
Evi,jsem v důchodu,nééé? Laughing I když,je pravda,co jsem doma,tím mám víc práce a nestíhám Laughing Laughing Laughing
katka78
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: st listopad 26, 2014 11:45 pm    Předmět: Citovat

To je moc pěkné, ale u nás by to moc dlouho nevydrželo ani u světla, natož na mikrovlnce. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Vánoce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: