Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HLEDÁM RADU, RECEPT atd. .... s tematikou VÁNOCE

Jdi na stránku
1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Vánoce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ivana
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: so listopad 17, 2007 1:51 pm    Předmět: HLEDÁM RADU, RECEPT atd. .... s tematikou VÁNOCE Citovat

shock Máme rádi slepované banánky, jak se do nich přidává pudinkový prášek, ale poslední dobou /peču je i mimo Vánoce/ se mi při pečení v troubě trochu roztečou a nedrží tvar.Dělám je stále stejně jako vždy a tak nevím, jestli to nemůže být horší kvalitou některé ingredience.
Máte někdo dobrý recept? Zkusila bych ho. dík

Případný recept dejte, prosím, do příslušného tématu. Díky Milu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gachna
těsto v míse

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 8:34 pm    Předmět: Citovat

Holky, děláte některá doma MAKOVÉ ROHLÍČKY? Mamka s vzpoměla, že jako malá to znala od babičky (nebo tety - podorbnost nejsou zas tak důležitýSmile) Našla jsem jeden recept, ale nejsem si úplně jistá jestli je to ono (máma ostatně taky ne vytlem ) A kdyžtak ještě škvarkové cukroví (s ořechama, a neobalované v cukru) - taky jsem něco našla, ale mamka se tváří odmítavěSmile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jana
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 5:11 pm    Předmět: Citovat

ivano - mě banánky tekly 2x vždy s pudinkem od Dr. Odkera... s pudinkem Natura to bylo v pohodě - nevím jestli to bylo tím...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vamp
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 7:10 pm    Předmět: Citovat

Gachno, vložila jsem ti do receptů recept na makové rohlíčky (svatební). Stáhla jsem ho někde z netu, ale zatím jsem ho ještě nevyzkoušela.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gachna
těsto v míse

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 9:57 pm    Předmět: Citovat

Vamp, díky díky díky díky moc!!!! Snad budou dobrý jidlo
Romana
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2008 10:38 pm    Předmět: Citovat

Holky chci se zeptak kdy nejlépe začít plnit cukroví krémem??potřebovala bych již za 10 dní ale nevím jestli to není moc brzo aby se mi to potom do Vánoc nezkazilo shock díky
katkaty
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 5:04 pm    Předmět: Citovat

beru tak rikas plnit az tesne pred vanoci? jak dlouho?? jsem udelala takove oriskove kosicky a asi je budeme muset snist uz ted pac do vanoc asi nevydrzi Rolling Eyes
A jeste jedna otazka kdy zacit delat nepecene cukrovi??
Dekuji
katkaty
forma v troubě

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 10:53 pm    Předmět: Citovat

Beru no zatim jsem pekla jen pro sebe a do kremu taky davam rum, ale dneska mi prilitla necekana zakazka na dva kilicka cukrovi coz jsem vubec necekala, takze to asi pristi tyden upecu i naplnim Wink
Dekuji Wink
eli
těsto v míse

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 1:50 pm    Předmět: slepované banánky Citovat

ivano, zkus tenhle recept, pokud se dodrží přesně recept nic neteče.
LINECKÉ TŘENÉ
50dkg Hery, 27dkg cukru moučky, 2 vejce - utřeme do pěny. Přimícháme 65dkg hl. mouky - dobře promíchat. Do sáčku a stříkáme na plech.
Slepíme marmeládou a máčíme v čokoládě.
janictva
forma v troubě

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 9:13 pm    Předmět: Citovat

holky, neznáte prosím recept na takový perníkový "závin", který se plní povidli, ořechy nebo podobnými zbytečnostmi? vždycky si zapomenu na návštěvách vyptat recept Smile
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 10:43 pm    Předmět: Citovat

Perníkový závin s povidly

300 g hladké mouky
1 lžíce kakaa
200 g cukru
1 vejce
2 lžíce medu
1 kypřící prášek do perníku
2 lžíce rumu
2 lžíce kávy
3-4 lžíce mléka

Náplň:
švestková povidla
mleté vlašské ořechy
skořice

na vále do prosáté mouky přidáme ostatní suroviny a vypracujeme vláčné těsto. Necháme ho asi 30 minut odpočinout.
Odpočinuté těsto vyválíme a upravíme na obdélník. Potřeme povidly, posypeme ořechy a troškou skořice. Zavineme do šišky, povrch potřeme rozšlehaným vejcem, můžeme ozdobit zbylým těstem nebo celými ořechy a upečeme ve středně rozehřáté troubě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 10:46 pm    Předmět: Citovat

Perníkový závin

50dkg polohrubé mlouky, 35dkg mletého cukru, 4 vejce, 1 lžíce medu, 1 kávová lžička jedlé sody, 1 lžíce kakaa, 1 a půl lžíce perníkového koření

Těsto zpracujeme a necháme do druhého dne odležet. Rozdělíme na šest dílů a vyválíme na délku plechu. Potřeme povidly, dáme nasekané ořechy, kandované ovoce a rozinky. Zabalíme proti sobě tak, aby povidla i ořechy koukaly. Můžeme potřít rozšlehaným vajíčkem.

Ružomberský perníkový závin

60dkg hladké mouky (nejlépe pšeničné), 25dkg pískového cukru (nebo hnědý cukr), 10dkg tuku, 3 celá vejce, 1 balíček vanilkového cukru, 4 lžíce medu, lžíce sody, 1-2 lžičky utlučeného hřebíčku, 1/2 lžičky mleté skořice
náplň: povidla, rozinky, různé druhy ořechů, fíky, datle a podobně

Cukr, tuk, vejce, med a vanilku smícháme a rozetřeme. Na vále smícháme mouku se sodou, přidáme perníkové koření a umíchané suroviny. Zpracujeme v těsto, které je pružné a nelepí se (je možné, že bude třeba přidat mouky) a necháme alespoň 3 hodiny odpočinout v ledničce. Pak rozdělíme asi na 6 dílů. Každý z dílů rozválíme na tloušťku 2-3 mm, potřeme povidly a posypeme přísadami podle chuti. Pak svineme do závinů, potřeme rozšlehaným vejcem a při mírné teplotě pečeme v troubě asi 3/4 hodiny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
janictva
forma v troubě

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 11:32 pm    Předmět: Citovat

Juuuu, holky moc dík...ale teď jste mi to moc neulehčili! nevím, který si mám vybrat Very Happy
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 5:51 pm    Předmět: Citovat

Tak co se týče pečení, to asi neporadím, protože jak jsem se bavila na srazíku s holkama, tak mě trouba peče nějak netradičně. Moc. Já si troubu pokaždé nastavuju na 150° nebo míň a stejně se mi záhy všechno přičmoudne. Ale to určitě poznáš, však nejsi začátečník. A tuk do všeho tohohle cukroví a sušenek dávám ten ceres soft, ale tuším, že švagrová ty keksíky dělala s herou nebo něčím takovým. Asi je to jedno.
sněhulík
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 8:27 pm    Předmět: Citovat

holčinky nepamatujete si náhodou některá jaký krém dává do svých trubiček Hanaanrec Question mě posledně moc chutnaly..recept tu je ale na krém ne...dávám už dokupy co letos na vánoce chtěla bych je udělat Embarassed
světluškaaš
hotový dort

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 9:55 pm    Předmět: Citovat

Sněhu krém tam byl myslím kávový ale takový kakaový bude taky dobrý.
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 8:12 am    Předmět: Citovat

Světluš díky moc, nejlepší bude Hanče napsat SZtku Wink nevím že mě to nenapadlo už včera, viděla jsem jí jednu chvilku tady Wink
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 7:56 pm    Předmět: Citovat

Světluško, mám dotaz k DUTÝM ROHLÍČKŮM
- na jakou teplotu a jak dlouho péct?...dnes jsem je vyzkoušela, jsou super, ale chvíli mi trvalo než jsem vychytala tu teplotu a čas..skončila jsem na 150 / 15 (mám el. troubu)....díky!
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 8:02 pm    Předmět: Citovat

jsou opravdu duté Very Happy ...já je začala dávat z formiček hned, ale to nejde, to se bortí...musí se chvilinku počkat až vychladnou a ztvrdnou....ale je to zase něco jiného, tak jsem ráda, že jsem se do nich pustila...pocákané tou čokoškou budou super...jo, a jsou teda hodně sladké, ale to mi neva, já to jíst nebudu Very Happy
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 8:05 pm    Předmět: Citovat

no nevím s tím ubráním cukru....aby se Ti to potom nafouklo...ten poměr surovin má vždy svůj účel
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Vánoce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku
1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: