Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vánoční cukroví-pečené-recepty

Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Vánoce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 8:32 am    Předmět: Citovat

Eli-Myslím,že ne.Ono to těsto je hodně poddajné a když se zabalí ty ořechy,tak se vytvaruje podle těch ořechů.Takže to není rovné.Musí se to krájet hned po vyndání a natřít to polevou a pak krájet,to by se asi matlalo.Jedině natřít každý kousek zvlášť a to by byla piplačka.Já krájím tak cca do jednoho cm proužky.Rychle to tvrdne a pak to nejde už krájet,tak si myslím,že by se to ani nestihlo.Ale můžu je doporučit,jsou opravdu výborný.mňam,mňam!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janavevi
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 8:09 am    Předmět: Citovat

Popelko a za jak dlouho to asi změkne? Ořechy se u nás dost můžou a letos jich mám i dost, jenom bych nerada přes svátky zaměstnávala zubaře Laughing
Díky moc kytka
popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 9:09 am    Předmět: Citovat

Janavevi-neboj se.Já je peču tak 20-14 dní před štědrým dnem a když je ráno dám na stůl,tak jsou krásně měkké.Já je mám venku na mrazu,ale když by jste je nechaly doma v teple,tak vám změknou ještě dřív.Úplně na beton ztvrdnou hned po upečení a nakrájení.To by si zubař mnul ruce,ale časem to změkne.
janavevi
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 6:56 am    Předmět: Citovat

Popelko díky, letos jdu na to..... jenom jestli jsem to dobře pochopila......tu placku vyválíš a rozkrájíš na pruhy tak široké, jak široké budou potom proužky, takže když potom krájíš 1 cm, tak jsou to takové tyčky.......
popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 8:27 am    Předmět: Citovat

Janavevi-Z placky se krájí pruhy tak silné,aby se na ten pruh vešly ty půlky ořechů dvě vedle sebe.Na jednu stranu se položí,tak dva mm od okraje a tou druhou se to přehne a zmáčknou se kraje k sobě.Ty ořechy jsou schované v tom těstě.Když vydržíš do večera,tak ti to nakreslím.Já sem neumím vkládat obrázky,to umí manžel.Tak bych ti to vyfotila,jak to má vypadat.
popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 8:17 pm    Předmět: Citovat

Malování není moje silná stránka,ale snad to pochopíš,kdyby ne,napiš.

http://up.hostuju.cz/viewer.php?id=808542P101.JPG
janavevi
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 8:50 am    Předmět: Citovat

Popelko jsi zlatíčko, pochopila jsem to dobře, ořechy jsou náhodou skvěle znázorněné, já mám například zakázané brát do ruky tužku za účelem jakéhokoliv kreslení, protože by na zemi prý mohl po prohlídnutí mých výtvorů vymřít život Laughing ...... péct už budu kolem 20. listopadu, protože paní si pečivo vezme už 3.12.......... bohužel nemám manžela, který by sem vkládal fotky palec dolu , ale třeba do mě kopne nějaký anděl - génius a já se to naučím sama vytlem ... tak ještě jednou díky a měj se krásně
popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: so listopad 17, 2007 7:34 pm    Předmět: Citovat

Ivana:
25dkg másla
10dkg cukru
1 žloutek
30dkg hl mouky
Vytlačujeme strojkem tvary.Spojujeme marmeládou a konce máčíme v čokoládě.
janavevi
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 10:55 am    Předmět: Citovat

Milu napsal:
KOKOSOVÉ KOSTKY
=============

TĚSTO

3 vejce
120 g másla
240 g cukru
240 g hrubé mouky
1/8 l mléka
1 prášek do pečiva

třeme žloutky + cukr + máslo, přidáme mléko, mouku, prášek do pečiva a nakonec sníh - upečeme placku na vysokém plechu, kterou po vychladnutí nakrájíme na kostky

ČOKOLÁDA

8 lžic mléka
1 ztužený tuk
300 g cukru moučky
50 g kakaa
8 lžic rumu

Tuk rozpustíme v mléce. Vedle smícháme cukr a kakao a přidáme k rozpuštěnému tuku. Dobře rozmícháme a přidáme rum.

Kostky upečené placky namáčíme v čokoládě a obalujeme ve strouhaném kokosu. Necháme v chladu ztuhnout.

Už tři roky odolávám a tyhle kostky nedělám - to je taková dobrota, že jsem je před čtyřmi lety snědla sama a dodnes mám z toho špatné svědomí

Milu, tak já tyhle kostky dělám určitě jednou za měsíc, jenom čokoládu dělám svoji (udělám hustou kaši z kakaa, cukru a vody, pak přidám kousek ztuženého tuku a teď to podstatné - naředím to do správné hustoty rumem, což znamená, že na to padne tak minimálně 1/4 l Laughing). Mě je celkem jedno, jak je to opojné, já je nejím, ale je fakt, že kolegové řidiči mě podezřívají, že mám přítele dopraváka a že za pokuty co by od nich vybral hodláme jezdit na Bahamy vytlem....... ale zatím nikdy neodolali a na Bahamách jsem ještě nebyla shock vytlem vytlem
janavevi
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 11:04 am    Předmět: Pudinkové banánky - strojkové Citovat

Pro Ivanu - mě když se rozteče nějaké pečivo, tak většinou je to použitým tukem, ale ně v tom, že bych použila jiný (peču stále z Hery), ale spíš si myslím, že je to zrovna divná várka.... protože recepty používám pořád stejné a taky se mi někdy něco trochu rozteče..... ale leta dělám tohle pudinkové cukroví:

5 vanilkových pudinků
25 dkg m. cukru
3 celá vejce
50 dkg hladké mouky
1 celá Hera
1 celý pr do peč
3 polévkové lžíce mléka
citron. kůra (přiměřeně)

Těsto uhňácám (je to celkem dřina), nechám v lednici klidně celý den, je lepší, když je hodně tuhé, takže ho dávám až dozadu, pak po kouskách protlačuji strojkem a dělám tyčky, upeču, slepím marmeládou a jeden konec namočím v čokopolevě.
Zkoušela jsem i banánový pudink a je to taky dobré.
janavevi
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 11:20 am    Předmět: Citovat

Sice mám pocit, že všechny recepty co dělám, už jsou známé, alespoň jsem je už někde na netu našla, ale třeba se někomu nechce jinde hledat, tak ještě přispěju:

KOKOSOVÉ LASKONKY
250 g hl. mouky
200 g m. cukru
250 g 100% tuku
150 g kokosu

Zpracovat těsto (tuk si nastrouhám), kolegyně říkala, že se jí to dlouho drobilo, ale mě to jde docela dobře (no asi jako každé jiné Smile ), nechat odležet, vyválet tvary (po upečení je to hodně křehké, takže mám vyzkoušené, že jsou lepší tvary bez různých špiček a výběžků, spíš oválky, kolečka apod.), upéct, ale jenom do světle růžova, pozor na to.

Slepovat OŘECHOVÝM KRÉMEM:
150 g mletých ořechů spařit 5 ti polév. lžícemi horkého mléka a přidat do
1 másla (já dávám heru a fakt to zatím nikdo nepoznal) vyšlehanému s
3 pol. lžícemi m. cukru (prostě podle chuti, kdo rád hodně sladké, dá víc)

Povrch zdobím různobarevnými polevami, podle toho, jaké mám vykrájené tvary.

KOKOSOVÉ STROJKOVÉ
600 g pol. mouky
450 g hery
160 g m. cukru
200 g kokosu
2 žloutky
3 PL rumu nebo mléka
Uhňácat těsto, nechat ztuhnout, protlačovat přes strojek - já dělám malá kolečka, upéct, pocákat čokopolevou (nebo namočit celou půlku)

MEDVĚDÍ TLAPKY (pracny)
200 g hery
200 g mletých ořechů
200 g hl. mouky
100 g m. cukru
6o g strouhané čokolády
1 celé vejce

Čokoládu dávám buď mléčnou - to jsou potom pracny světlejší, ale měkší, nebo hořkou - to jsou tmavší a trochu křupavější, ale NE TVRDÉ - a z těsta s hořkou čokoládou dělám košíčky, do těch dávám uvařené salko (ale bez másla, mě seřvali, že je šidím krémem, když chtějí jenom karamel Mad ) a polévám čokopolevou (fuj, to musí být sladké, ještěže to nejím)
Anonym
Anonymní

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 11:45 am    Předmět: Citovat

Skořicová klubíčka
250g hladké mouky
100g cukru
2sáčky pudinku s kakaovou příchutí
2vanilkové cukry
1lžíce skořice
200g másla
1vejce
zdobení dle fantazie
Ze všech přísad vypracujeme těsto,které necháme nejméně hodinu rozležet.Lžičkou vykrajujeme kousky,které lisem na česnek protlačíme na vymazaný plech jako klubíčka.Zdobíme dle vlastní fantazie.
(fotku cukrovíčka mám z obrázku na livingu- vánoční cukroví)
eli
těsto v míse

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 2:00 pm    Předmět: Citovat

LINECKÉ TŘENÉ
50dkg Hery, 27dkg cukru moučky, 2 vejce - utřeme do pěny. Přimícháme 65dkg hl. mouky - dobře promíchat. Do sáčku a stříkáme na plech.
Slepíme marmeládou a máčíme v čokoládě.

Je to bez pudinkového prášku a chutná jako kupované. Musíš dodržet přesně dávkování a určitě se povede. A pořádně si to promíchej.

Recept jsem dávala do cukrařiny.
popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 2:50 pm    Předmět: Citovat

DVOUBAREVNÉ CUKROVÍ
15dkg sádla
25dkg cukru
25dkg hl mouky
kakao
Zpracovat v těsto,polovinu obarvit kakaem.Plnit formičky na rohlíčky půl na půl.Horké balit v cukru.
janavevi
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 7:06 am    Předmět: Citovat

Popelko tak jsem dělala ty tvoje ořechové řezy. Asi mám divné ořechy, ale vůbec to není tak moc tvrdé, zato je to mmmmmmŇŇŇam Laughing. Krájet by to studené určitě nešlo, ale hned to jíst, to jde..... je to krásně křupavé a obávám se, že to bude první cukroví, které budu muset bbránit vlastním tělem, aby do vánoc vydrželo (dokonce i já, která mám z cukroví nejradši bůček, mám problém vydržet vytlem )...... jsem totiž měkouš a kraje a pár kousků jsem už synovi vydala ....... vytlem
popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 10:03 am    Předmět: Citovat

To jsem ráda,že vám to chutná.Je to starý recept po babičce ze Slovenska.Tam bez toho nemohly být vánoce.Ale určitě to budeš muset upéct ještě jednou.Vsadím se,že to sníte.U nás je taky hned pryč ze všeho cukroví co peču.Tak dobrou chuť.A sladké vánoce.
rybicka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 6:08 pm    Předmět: Citovat

V pondělí 26.11. vysel v MF Dnes, v barevne priloze "Ona Dnes" druhy dil receptu na vanocni cukrovi. Melo jich byt spolu s prvnim dilem dohromady 100. Chtela jsem se zeptat, mate nekdo tuto prilohu a bylo by mozne nascanovat stranky s temi recepty? Podarilo se mi sehnat jen ten prvni dil co vysel o tyden drive, ten druhy dil uz fakt nikde nebyl a ani uz asi nebude... uz se to asi rozkriklo prilis a na druhy dil si vsichni pocihali Very Happy

Dnes jsem se na recepty divala i s mamou a nektere jsou myslim docela povedene, zkusim ten prvni dil nascanovat a nekde zpristupnit. KDyby se nekomu povedlo totez se druhym dilem, udelate radost urcite nejen mne Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rybicka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 7:15 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem prvni dil nascanovala a tady jsem vam ho zpristupnila: Ona Dnes 1.dil

Snad bude odkaz fungovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 12:35 am    Předmět: Citovat

rybičko - posláno
rybicka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 12:41 am    Předmět: Citovat

moc moc moc diky... jeden z poslednich mailu co dorazil pred odstehovanim... zitra to tady odpojime a na novem budem muset na internet nejaky cas pockat... bude se mi styskat ...
dobrou... splni se i to co se zda naposled na starem miste ? Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Vánoce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: