Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

perníková chaloupka

Jdi na stránku
1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Vánoce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
grey
forma v troubě

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 11:40 pm    Předmět: perníková chaloupka Citovat

Když děláte chajdu z perníku, používáte formičku nebo stříháte díly ze čtvrtky? Zkoušela jsem několik let stříhat ze čtvrtky a poté přiložit na plát perníku. Jenže při krájení se mi těsto vždycky nějak posunulo. Zkoušela jsem to krájet na vále a pak přenést. Pak jsem zkusila rovnou krájet na plechu, ale neúspěšně. Když to nešlo krájet, zkusila nožem rovně tlačit. Když nepomohlo ani to, kusila jsem nůž na pizzu. A nic. Když jsem vzdala boj a upekla to tak, jak bylo, musela jsem všude patlat polevu, aby se zamaskovala křivá střecha, díry ve spojích, vlnitý spodek...
Džuli
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 11:50 pm    Předmět: Citovat

Na menší chaloupky mám formičku,na větší šablonu ze čtvrtky.Když po upečení nějaký díl nepasuje,stačí ho ostrouhat na struhadle,prostě to s tím zarovnáš Wink
Simča S.
těsto v míse

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 11:59 pm    Předmět: Citovat

Krájím těsto na vále a to napůl od ruky. Napůl proto, že mám plastové víčko od krabičky, to položím na těsto, obkrojím 3 strany a pak nad tou čtvrtou udělám "štít". Boční stěny opět - obrkojím 3 strany a pak plast kousek posunu, aby měl bok chaloupky obdélníkový tvar. Na střechu opět ukrojím 2 obdélníky, z jejichž jednoho dlouhého okraje "vyďobávám" špičkou srdíčkové formičky malé trojúhelníčky. Jak těsto naskočí, tak se ty vlnky zaoblí. Asi to není moc jasné.... Zkusím vložit obrázek
Co je ale dost důležité: mám připravené pravítko a ostrý nůž a HNED, jak vytáhnu upečené díly, tak je podle pravítka zarovnávám - dokud je to teplé, je to měkké.....
Gorolka
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 1:48 am    Předmět: Citovat

Díly na chaloupku vyřezávám podle šablony kolečkem na pizzu, nebo odkrojím hranou špachtle. Je to obyčejná malířská, nebo zednická. V sadě jsou tři velikosti. Dobře se mi osvědčily i v odebírání upečeného cukroví z plechu, nebo u přenášení perníčků na plech. Upečené díly na chaloupku zarovnávám na struhadle podle potřeby jako Džuli. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kalinka
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 12:16 pm    Předmět: Citovat

Taky hodně používám kolečko na pizzu. Tím se těsto nevytahuje. A na vykrajování třeba okýnek jsem si udělala "vysekávátka" - u různě širokých plíšků jsem nabrousila hranu a podle potřeby s nimi vyseknu okýnko, dveře. Je to lepší než nožem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
julia.buresova
těsto v míse

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2008 7:45 pm    Předmět: Perniková chaloupka Citovat

dělám ji takovou obyčejnou,ale parádu na Vánoce udělá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gorolka
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 9:05 pm    Předmět: Citovat

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Macicek
Site Admin

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 11:40 pm    Předmět: Citovat

palec Tak to je nádhera! Když to vidím, chce se mi na hory...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gorolka
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

Embarassed díky, já bych brala takovou chaloupku, tak aspoň si ji dělám z perníku. smutny
Eva.Pt
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 3:02 pm    Předmět: Citovat

letos jsem dělala svoji první chaloupku, ovšem za pomoci mého přítele. tak dávám fotečku
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radka S
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: pá květen 01, 2009 8:52 am    Předmět: Citovat

Můj první pokus o perníkové chaloupky

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
snk
forma v troubě

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 9:26 am    Předmět: Citovat

tak jsem objevila tohle uzasne tema, po roce co jsem tady prihlasena, a hned davam moji prvni chaloupku byla trochu zoufala, protoze kdyz se podarila slepit a konecne stala Wink tak prisel muj maly drobecek a lehkym pohybem ji slozil shock Very Happy tak jsou tam po stranach navaly "snehu" aby drzela
snk
forma v troubě

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 9:30 am    Předmět: Citovat

a pridam jeste moji babicky, ta pro zmenu v zachvatu vanocniho peceni (20druhu cukrovi +pernicky-na posledni chvili) zapomnela ze chaloupka nema strany Razz Stane se, myslim ze na to uz nikdy nezapomene Twisted Evil
ájuska
těsto v míse

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 5:48 am    Předmět: Citovat

ájuska
těsto v míse

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 5:49 am    Předmět: Citovat

jarka.z
těsto v míse

PříspěvekZaslal: čt červenec 29, 2010 5:53 am    Předmět: chaloupka na přání Citovat

Galbovka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: po srpen 02, 2010 3:03 pm    Předmět: Citovat

Ajusko, Jarko, krásné chaloupky, úplně z nich dýchají vánoce.. Smile
kekulinka
těsto v míse

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 6:54 am    Předmět: Perníkové chaloupky Citovat

Moje teta sse každý rok vyžívá v pečení perníkových chaloupek a dělá jich někdy i 80....tady je jedna z nich a více tady http://kekulinka.rajce.idnes.cz/Chaloupky_pernikove_od_tety_Alenky/

Galbovka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 6:21 pm    Předmět: Citovat

Kekulinko, tak to je teda zimní atmosféra! Krásná práce! Máš teda ohromnou tetu.... Wink
kekulinka
těsto v míse

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 3:39 pm    Předmět: Děkuju Citovat

za pochavlu..teta je fakt moc šikovná...baví ju to...každej rok se těší,až bude zase péct ai když,když je dělá a nemůže dojít kekonci,tak už říká,že další rok nepeče Smile ale už se zase těší a peče na prodej..kdyby teda měl někdo zájem... Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Vánoce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku
1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: