Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

VANILMIX - zkušenosti, recepty atd.

Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rybicka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 9:16 pm    Předmět: Citovat

lenduloo, mne se to prave s pudinkem stavalo obcas taky a ted s vanilmixem nikdy. Davam na 150g masla 100g cukru, 100g vanilmixu a 275g (ml) vody. Na cele maslo si to prepocitej, ja si to pamatuju takto Very Happy Jo a jeste upozorneni - vysledek je vic pudinkovy nez maslovy, nekomu bude tohle mnozstvi Vanilmixu vyhovovat treba pro cele maslo. A taky jsem zjistila, ze nekdo dava do masla min cukru, takze ten recepot zalezi spis na chuti stravniku Very Happy Jo a ten vanilmix po naslehani (ve studnee vode) nechej tak 10 minut nabobtnat. Ja napred vysleham pudink a pak sleham maslo. Nez ho poradne nasleham a rozpusti se cukr, vanilac je uz tuhy a pridavam ho do masla po castech.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 9:55 pm    Předmět: Citovat

jj, přesný recept není...ten si vytvoříš sama podle chuti...já bych tam cukr dát vůbec nemohla, natož 100g jako rybička...to by mi nikdo nevzal do pusy, že je to moc sladké

lendulo, na tom se nedá vůbec nic zkazit...nějaký poměr smícháš, když nebude chutnat, něčeho trochu přimícháš a tak se dobereš k tomu nejlepšímu = co bude nejvíc chutnat

jak píše rybička - ten vanilmix nech po zamíchání tak 10 minut stát...sama uvidíš kdy ztuhne
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rybicka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 11:14 pm    Předmět: Citovat

Milu, ja zjistila, ze tim sladkym se da zamaskovat to maslo Very Happy A lidi mi to chvali, jaky odlehceny nemaslovy kremik... ale je tam moooc toho Vanilmixu.
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 11:30 am    Předmět: Citovat

Zase jsem něco z vanilmixu vyzkoušela :

NÁPLŇ DO KOŇAKOVÝCH ŠPIČEK

1,5 dcl vody + 40 g vanilmixu ...smíchat
1 dcl vaječňáku ...přidat k vanilmixu

Vyzkoušejte, třeba vám bude vyhovovat i jiný poměr surovin....není problém ředit nebo naopak zahušťovat... pohrajte si s tím a napište co vy na to Exclamation
světluškaaš
hotový dort

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 12:50 pm    Předmět: Citovat

Beru prosím jaký máš recept na špičky myslím ten čoko krém.A ten topmix(nebo mixar) se dá nahradit i jinak než vanilmixem.Já dávám prostě jen sušený mlíko a vanilkovej cukr protože ten mixar se kterého se to orig. dělá není nic jiného než oslazené a vanilkou ochucené sušené mléko Smile
Jo a Milu ještě mě napadlo nenabízí Zeelandia taky normální sušený mlíko?O to by byl taky určitě zájem protože bude určo levnější než v krámu.

Světluško já jsem si upravila recept z knížky Cukrářské technologie od Půlpánové "
200 g voda
150g cukr krupice
40g sójová mouka
300 g margarín (stela)
50g kakao
tohle povařit a do horké směsi vmíchat 300 g cukrářskou kak.polevu
Nechat zchladnout a vyšlehat ,je toho akorát do kotlíku u robotu (Kitchenaid)
Minule když jsen je dělala ,tak jsem náplń dělala z řídkého pudinku s fondánem a rum.příchutí . V tom mixaru musí být nějaké zahušťovadlo že to zhoustne,to nebude jen mlíko s cukrem.

Moderátor

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 1:54 pm    Předmět: Citovat

sušené mléko nemají...ale nabízela listopad - vzala taky nějaké velké balení od jiné firmy, psalo se o tom na Liv...písni jí, jestli ještě nemá něco volného

už jsem to našla...
http://www.gastropro.cz/Default.asp?CatID=469
sněhulík
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 5:38 pm    Předmět: Citovat

Milu napsal:
Zase jsem něco z vanilmixu vyzkoušela :

NÁPLŇ DO KOŇAKOVÝCH ŠPIČEK

1,5 dcl vody + 40 g vanilmixu ...smíchat
1 dcl vaječňáku ...přidat k vanilmixu

Vyzkoušejte, třeba vám bude vyhovovat i jiný poměr surovin....není problém ředit nebo naopak zahušťovat... pohrajte si s tím a napište co vy na to Exclamation

Milu ty jsi teda pokušitelka napad ...co to zas na mě pečeš??? prej špičky...nedělám.... neznám, ještě toho trochu svatousek ..teda né že by mě nechutnaly to jo...nad těmi kupovanými se jen oblizujem ale svatousek
Fotečka by nebyla???? klanim se
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 7:25 pm    Předmět: Citovat

Sněhu, já tak můžu akorát skočit někam do cukrárny ty špičky vyfotit Very Happy ...já je nedělám...ale náplň jsem vymyslela premyslim vytlem
světluškaaš
hotový dort

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 9:40 pm    Předmět: Citovat

Beru díky tuhle knížku mám taky a když jsem zkoušela ten recept co tam je tak to bylo takový divný. A ten recept co jsme používali v práci a byl taky upravenej si nepamatuju.Mám ještě recept od DUDUŠ a ten je taky super a hodně jednoduchej.Ale ten tvuj taky určo zkusím teď na tu svatbu bo chtějí mimo jiné taky 300 zákusků. A v tom mixaru si myslím,že žádné zahušťovadlo není mě to tuhne i když to dělám s toho normálního suš.mlíka on i ten fondán tam má svojí funkci.
hotový dort

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 9:42 pm    Předmět: Citovat

Milu díky s Listopadkou jsem si už kvůli tomu mlíku psala a ta taky říkala,že uvidí podle zájmu,no a pak se už neozvala budu jí muset asi napsat a přeptat se jak to dopadlo.
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 9:47 pm    Předmět: Citovat

Světluško, mně to listopadka sama nabídla a objednala jsem si konkrétní množství...psala, že má právě ještě něco volného...takže by to mělo klapnout.....no, přeptej se jí....asi ji vezmu do učení Very Happy
světluškaaš
hotový dort

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 9:57 pm    Předmět: Citovat

Fakt jo? No to mě teda mrzí já jsem jí ještě psala,že bych si vzala 4 kila, asi teda zájem byl a ona už to rozesílá? No já jí napsala tak uvidím jak to dopadlo.Ale přesto díky.
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 10:06 pm    Předmět: Citovat

no hele, tak jestli jsi jí psala i konkrétní množství, tak Tě má v seznamu...to asi bude v pohodě...mně ale taky už nenapsala jestli a kdy to bude...na adresu se mě ptát nemusí, to zná...ale Tvoji asi ne, viď?...ona je v jednom kole a bude to pro ni pořádné sousto to časově nějak zvlánout...uvidíme...říkal slepý a pořád nic neviděl Very Happy
světluškaaš
hotový dort

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 10:09 pm    Předmět: Citovat

Já jí psala adresu hned v tom prvním mailu.A jestli tě dobře chápu tak to ještě neposlala.Tak uvidíme co mi zítra odepíše dneska už asi spí.
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 10:10 pm    Předmět: Citovat

jj, chápeš dobře...nabídla...odpověděla jsem... a nic Crying or Very sad
sněhulík
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 6:35 am    Předmět: Citovat

Milu napsal:
Sněhu, já tak můžu akorát skočit někam do cukrárny ty špičky vyfotit Very Happy ...já je nedělám...ale náplň jsem vymyslela premyslim vytlem

Milůůůůů dobrý, řehoním se tu jak blázen vytlem vytlem vytlem ..já myslela, žes je dělala když sis vymyslela náplň...a ty??? ty vymýšlíš nápně pro ostatní...smekám klanim se ...nepřestáváš mě překvapovat
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 7:57 am    Předmět: Citovat

Sněhu, a to není všemu ještě konec.... pssst
lendulaa
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 9:05 am    Předmět: Citovat

Milu
Právě kvúly tý náplni do koňakovejch špiček jsem si ten vanilmix objednala Surprised))
já je sice ještě nedělala , ale jsou v plánu.........
tímto ti děkuji že už jsi to za mě vymyslela Laughing Laughing Laughing
- teď už jen mít čas , náladu a múžu začít tvořit .

A taky bych chtěla zkusit koláčky s vanilmixem , ale nevim jakej recept Crying or Very sad Crying or Very sad já nejim listový těsto . No kdysi jsem si kupovala takový malý plundry s pudinkem a to byla mlaskačka premyslim premyslim jen bych potřebovala ten recept Laughing Laughing
lendulaa
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 8:26 am    Předmět: Citovat

ahojky
Milu jdu pro radu
chtěla bych zkusit ty croasanty , ale nevim kolik tam mám dát toho vanilmixxu- nikdy jsem to nedělala aby to pak nelezlo ven
máj to těsto před stočenim jakoby tim vanilmixem potřít , nebo kydnout trochhu do prostředka ???? Embarassed Embarassed Embarassed

Lendulaa
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 8:54 am    Předmět: Citovat

lendulo, vytečení vanilmixu se neboj!!!...je termostabilní, neteče při pečení...kydni a zabal Very Happy ...a zkus nějaký i potřít - získáš tak zkušenost co to dělá Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: