Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Technika "patchwork cutters"

Jdi na stránku
1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Benja1
těsto v míse

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 10:43 pm    Předmět: Technika "patchwork cutters" Citovat

Tak jsem si objednala několik vykrajovaček téhle techniky a zjistila jsem, že to není vůbec jednoduché. Ornamenty jsou vesměs velmi jemných tvarů, hmota se do nich lepí, tvary nejdou vypíchnout atd...
Vím, je u nich návod na jakousi Mexickou hmotu (zřejmě obměna Gumpasty), ale ráda bych vykrajovala z mléč. hmoty nebo z MMF - z Gumpasty mám obavu, že příliš ztvrdne. Zkoušela jsem povrch vyválené placky poprášit škrobem - nic moc výsledek. Napadl mě ještě olej, to jsem už nezkoušela. V nejhorším případě si je nechám jen na obtisknutí vzoru na dort Sad
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 12:29 am    Předmět: Citovat

Benjo, a nebylo by možná lepší "namočit" to vykrajovátko /do oleje?/ než poprašovat nebo olejovat placku?....nevím, nemám zkušenost, jen mě to tak napadlo Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sněhulík
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 6:36 am    Předmět: Citovat

Milu myslím, že to by byl dobrý nápad...někde jsem to zachytila (jen nevím kde a kdo, páč to byla informace za "letu" a vzhledem k tomu, že jsem pačvork neobjednávala mě to až tak nezajímalo Embarassed ), že to dotyčná poolejuje a ono jí to skoro doslova "sklouzne" ven...uvidíme až to holky vyzkouší Rolling Eyes
Benja1
těsto v míse

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 7:57 am    Předmět: Citovat

S tím potřením olejem (nebo ztuž. tukem) to bude asi to nejlepší. Podle toho, co mi kde radí.
Jsou k dostání sešity s návody, ale nechce se mi do toho investovat. Jsou v angličtině, tak bych to mohla stejně nepřesně pochopit.
Budu zkoušet a podám hlášení Smile
cvrček 305
precizní dort

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 4:46 pm    Předmět: Citovat

Benja1 napsal:
S tím potřením olejem (nebo ztuž. tukem) to bude asi to nejlepší. Podle toho, co mi kde radí.
Jsou k dostání sešity s návody, ale nechce se mi do toho investovat. Jsou v angličtině, tak bych to mohla stejně nepřesně pochopit.
Budu zkoušet a podám hlášení Smile

Benji - to jsi mě vyděsila,já jsem si je taky nakoupila a tak jsem hned začla zkoušet.Když jsi napsala že se to lepí,tak jsem udělala mléčnou hmotu tužší než na potahování a dopadlo to skvěle,žádný olej,žádný škrob,nic se nelepí,já jsem spokojená.Tak zkus udělat tužší marcipán,ale taková šikulka jako Ty už na to určitě přišla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Benja1
těsto v míse

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 10:52 pm    Předmět: Citovat

Cvrčku, díky moc. S tím tužším marcipánem je to bezva tip, to mě nenapadlo, ale jak nad tím přemýšlím,tak je to určitě trefa do černého palec
Julie :o)
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 7:14 pm    Předmět: Citovat

Tak já mám nové zkušenosti s patchwork vykrajovátky... jde s nimi vykrojit skvěle cokoliv, dokonce i s poměrně měkkého marcipánu... Stačí maličkost... vyválet marcipán na i pod mikrotenem a přes ten mikroten vytlačit patchwork vykrajovátko..pak stačí oddělat mikroten a jednoduše oddělat odkrojený marcipán..s minimální pomocí plastového udělátka Smile
Olej ani solamyl nezabral..nešlo mi nic ven..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Esko
forma v troubě

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 10:29 pm    Předmět: Citovat

Nafotila jsem postup jak vykrajuji patchwork já, dělám to jakoby obráceně, snad je to z fotek zřejmé. Pravítko mám z rubové strany a na to přiložím kousek vyválené hmoty. Z různých hmot - zelené a růžové jsou wilton fondán, bílé - mléčný marcipán. Ještě jedna rada, rozválím na max. 2 mm a nechám zaschnout, pak to vůbec nelepí. Ještě než vyklepnu z formy, lehce přejedu prstem, odpadnou případné nerovné okraje - přetoky. Pak to není takové "chlupaté".

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
katkaty
forma v troubě

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 11:20 pm    Předmět: Citovat

Esko klobouk dolu shock zrovna dneska jsem to poprve zkousela a moc mi to neslo ale tohle je supr to musim vyzkouset potlesk klanim se
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 3:31 pm    Předmět: Citovat

Holky já to nemám,ale někdo psal, že si na to přiloží mikroten sáček nebo folii a pak přiloží ten umělohmotný vzor - nebo pakword nebo jak se tomu říká, no a jde to vyklopit krásně, protože je to na té folii. Ale už to je tady myslím napsáno někde....? Je jsou tam i ty mini rýhance, prostě se to vykrojí přes folii
Benja1
těsto v míse

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 6:18 pm    Předmět: Citovat

Jo, Soptíku, zvedni oči kousek nahoru. Psala to Julie Smile
Jde to tak opravdu dobře a ještě líp, když se přes tu vyválenou tenkou placku napne potravinářská smršťovací fólie.
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 6:41 pm    Předmět: Citovat

smršťovací? to je jaká? znám jen tu klasickou....
Já si to myslela, že to tu někdo psal, ale neviděla jsem to....
Benja1
těsto v míse

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 7:04 pm    Předmět: Citovat

To máš Soptíku jedno, normální.
Gerda
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 2:00 pm    Předmět: Citovat

můžu potvrdit vše co je výše napsáno Smile z tužší mandlovky to jde dobře, nejtenčí mikroténová fólie je podle mne nezbytná a dobře to jde taky z wiltonského fondánu s tragacanthem (obdoba mexické pasty) Wink .

Někdo se mne ptal,zda ta písmena jsou také patchwork- je to stejná lišta, jako tady ukazuje Esko a jde s tím dělat snadněji než s s"originálním" patchworkem Very Happy
cvrček 305
precizní dort

PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2008 9:44 am    Předmět: Citovat

Gerdo můžeš mi říct,kde jsi tu lištu koupila? Díky
Gerda
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2008 2:08 pm    Předmět: Citovat

Cvrčku, adresa kde jsem ji koupila je v rubrice "nákupy" Wink
Eliška
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 8:10 pm    Předmět: Citovat

nejste sami, kdo se potýká s problémem vykrajování patchworku. nechala jsem si ho nadělit pod stromeček a teď to mám..... že mi to prostě nejde a nejde. budu to zkoušet podle vašich návodů. adresa nákupu je http://www.cukrar-shop.wbs.cz/
a to jsem si objednala i malá písmenka a ty asi rozřežu na samostatná a budu je jen obtiskovat!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janictva
forma v troubě

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 10:12 pm    Předmět: Citovat

Tak já jsem si koupila tuhle krajku

no a můj závěr je asi takový, že kdybych si vzala do prstů na levé noze nůžky a vystříhala to "nožně", tak ten výsledek bude lepší! nezabral olej, škrob ani folie...a to jsem to dělala z gumpasty, která si myslím, že se nějak zvlášť nelepí...poraďte prosím, máte-li zkušenost konkrétně s tímhle vykrajovátkem....
Věrka D.
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 8:53 am    Předmět: Citovat

S tímhle vykrajovátkem teda zkušenost nenám, ale patchworků mám hodně a dost je používám. Já si myslím že jde o to, aby se vykrajovátko do hmoty nezarylo moc. Pak se hmota protlačí zkrz a trhá se to (lepí).
Já ho přiměřeně otisknu, přitlačím po krajích a případně dovyříznu nožem. Kromě písmen (ty jsou tak pidi Crying or Very sad ) mi to jde dobře. Wink
Miruš
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 11:09 am    Předmět: Citovat

skús najskôr vykrojiť obvodové tvary a keď trochu zaschne a stvrdne /nie moc / tak vytlač vzorku, robila som síce s K2 no tiež to bolo o hubu, ale pri veľkej trpezlivosti sa dá, ja som si požičala to s labuťami ,že si potom kúpim, no nekúpim ja nemám nervy zo železa,mne keď nejde robota od ruky a pomôcky nepomáhajú ,tak letia do kúta

a ešte- na vaľkanie hmoty na patchwork používam strojček na nudle,je to super a všetko je rovnako tenulinké,odporúčam
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku
1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: