Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

glukóza- udělejte si ji!

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Recepty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gerda
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: út září 09, 2008 8:36 pm    Předmět: glukóza- udělejte si ji! Citovat

tak jsem tady konečně s tím slíbeným receptem! Wink
jsou dva způsoby, oba dva velmi jednoduché a levné!

tak tedy první: vezmete obyčejný Glukopur Je to totiž v podstatě jednoduchý cukr, tedyglukóza) a smícháte s vodou buď v poměru 3:1, 2:1 (podle toho, jakou hustotu chcete docílit), přivedete pomalu do varu- HOTOVO!

a druhý (mám úspěšně vyzkoušeno):
400g cukru
200g/ml vody
1/2 čl kyseliny citrónové
1/2 čl sody
cukr s kyselinou cirt. smícháme s vodou a VELMI POMALU zahříváme- nesmí se to vařit. dělám to tak na dvojku ( ze šesti stupňů), nechám to na plotně asi hodinu, kdž jdu okolo, promíchám (chce to zkrátka občas "rozpohybovat"), ale OPRAVDU NEVAŘIT! kyselina působením doby a tepla rozštěpí cukr na čistou glukózu. je čirá, má hustotu tekutého medu (když vychladne, ještě trošku zhoustne). nakonec - když stojí tak pět deset minut, do ní přidáme sodu. ta se dává, aby zneutralizovala kyselou příchuť citrónové kyseliny, takže pokud ji chcete použít na citrónový fondán, nemusíte ji tam dávat. po přidání sody to dost pění a bublá, stále míchám, až to dobublá a OPĚT HOTOVO!!! Very Happy
našla jsem to na německém webu a jsem s tím moc spokojená! skladuji v uzavřené plastové dózičce ve spíži, jakou má trvanlivost nevím, protože tohle množství spotřebuji tak do čtyř týdnů, ale předpokládám, že jako cukr... používám ji na fondán, do mléčného marcipánu, krupla jsem i do krému Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út září 09, 2008 8:42 pm    Předmět: Citovat

Gerdo, no to je super!!...to si určitě "uvařím"...díky! paa paa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Gerda
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: út září 09, 2008 8:54 pm    Předmět: Citovat

Milu, ještě jsem našla recept na mexickou pastu (na květy)- už jsem sehnala všechny potřebné suroviny, hned jak to vyzkouším a bude to k tomu, vpísnu to sem... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út září 09, 2008 9:25 pm    Předmět: Citovat

paráda!!...móóóc hodná holka Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Miruš
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: út září 09, 2008 9:30 pm    Předmět: Citovat

si zlatíčko to tiež vyskúšam pusa
Esko
forma v troubě

PříspěvekZaslal: út září 09, 2008 10:52 pm    Předmět: Citovat

Gerdo-já mám taky recept na mexickou pastu, ale chybí mi guma tragacanth, ty ji máš ?
Macicek
Site Admin

PříspěvekZaslal: st září 10, 2008 2:12 am    Předmět: Citovat

Páni! Tak to určitě zkusím, díky moc! klanim se
Gachna
těsto v míse

PříspěvekZaslal: st září 10, 2008 7:55 am    Předmět: Citovat

Tak tohle je fááááááááákt super:-) palec
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gerda
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: st září 10, 2008 3:11 pm    Předmět: Citovat

Esko, mám cellulose gum, což jsem se dočetla je totéž a německé hobby-cukrářky to s úspěchem používají Very Happy . jinak tragacanth se dá sehnat v lékárně, ale to bys musela mít HOOOODNĚ DOBROU ZNÁMOU- tady s tím totiž dělají ještě větší drahoty než v lékárnách v Německu a i tam je třeba jich obejít několik, protože mají až desítky procent rozdílu v ceně, za kterou jsou ochotni ho prodat Sad . čistou cellulose gum, kterou mám, se dá sehnat pod jiným názvem a za velmi přijatelnou cenu- hned jak to vyzkouším, dám vědět Wink jo, a ty recepty na mexickou pastu mám dva, tak uvidím Laughing
Jarek
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 1:59 pm    Předmět: mexická pasta Citovat

jestli mohu poprosit o recept na tuto pastu díky moc .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Recepty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: