Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DOMÁCÍ ROBOT - zkušenosti, otázky a odpovědi

Jdi na stránku
1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Hledám, sháním ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 9:33 pm    Předmět: DOMÁCÍ ROBOT - zkušenosti, otázky a odpovědi Citovat

tak tady začněte o robotech znovu,ju...díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dorianna
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 9:42 pm    Předmět: Citovat

Milu tak jo - vzhledem k tomu že neoplývám zrovna financema a mám ještě takový ten ponorný šlehač (mimochodem už ho mám asi 10 let ) Zelmer , měla jsem vyhlídlej Krups KA 8017 a bohužel jej nikde neměli tak jsem zvolila kompromis a koupila si http://www.elektrohome.cz/kenwood-km-264/d-30784, vcelku mi vyhovuje pořád je ještě v záběhu do mísy se vejde 10 bílků ne jak píšou 8 , pěkně zvládne i kynuté těsto , i když dnes už to není potřeba kdy máme většinou pekárny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jana.do
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 9:42 pm    Předmět: Citovat

Milu,jsi zlatíčko,nenapadlo mě že se k tomu ještě někdo potom vyjádří. Snažím se dopředu si vybrat robota s velkou mísou. A snad na něj do vánoc ušetřím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dorianna
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 9:46 pm    Předmět: Citovat

no Jano zrovna když jsem hledala na odkaz na ten krups tak jsem zjistila že už ho zase mají , sakryš měla jsem si počkat , moc se mi tam líbila záruka na motor 10 let a to že to má vestavěnou váhu
jana.do
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 9:52 pm    Předmět: Citovat

Ty jo,ten ale vypadá zvláštně.Ten Kenwood by se mi taky líbil,ale jak píšeš,taky neoplývám financemi
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 9:54 pm    Předmět: Citovat

no, holky, abych vám pravdu řekla, tak jsem na takového pomocníka v kuchyni nikdy ani nevzdechla...ale teď poslední dobou jsem o tom začala uvažovat když jsem si četla některé vaše příspěvky.
Já šlehám všechno ručním šlehačem...a někdy spotřebuji i 130 vajec za den...a nepřišlo mi to nijak zatěžko. Ale jak to tak čtu, tak je to s nějakým robotem asi lehčí.
Mám 5 mís na šlehání...v jedné mám třeba vanilmix, v dalších různé šlehajdy, v té největší šlehám těsto - tu pak opláchnu a šlehám další.
U toho robota je jen jedna mísa?...když se něco ušlehá, tak se to musí někam přendat? - to nemyslím těsto, to se dá do formy...myslím krémy a tak...pořád přemýšlím, jestli se mi to všechno nakonec nezkomplikuje.
Jestli se ptám jak blbec, tak se moc nesmějte Very Happy
Prostě mě zajímá, jestli to není s tím ručním šlehačem nakonec rychlejší.
dorianna
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 10:04 pm    Předmět: Citovat

jj je tam jen jedna hlavní mísa , to co tam máš ostatní to jsou jen nástavce na krouhání a pod , já z toho krém vždycky přendám , a nebo šlehám v tom zelmeru , i když ten robot to vyšlehá daleko líp Zelmer je tady http://www.elektro-kuchyne.cz/rucni-slehac-zelmer-robi-381-61-gl-grafit-line, osadím naházím věci na krém a nemusím se starat , v robotu dělám třebas zas těsto
dorianna
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 10:12 pm    Předmět: Citovat

Milu fakt je ten že s tím ručním jsi víc mobilní , jen opláchneš metly a jedeš v nový míse
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 10:17 pm    Předmět: Citovat

Dori, jj, to mi právě vyhovuje...ale stejně mě, nevím proč, ten robot láká Very Happy
jana.do
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 10:19 pm    Předmět: Citovat

Milu já i když používám toho robota tak mám ještě jeden ruční,takže v robotu se mi šlehají třeba vejce a cukr a v dalším až můžu dělat třeba krém.Nebo si připravuji něco dalšího.Začala jsem po 6 letech chodit do práce a zatím se mi moc nedaří zkombinovat rodina a péče o ní,práce a pečení.Takže každá uspořená vteřinka je pro mě poklad. Ale nemůžu si stěžovat,když Vás čtu co všechno stíháte tak jen " čumím"
dorianna
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 10:23 pm    Předmět: Citovat

jano taky to tak dělám jen toho ručního mám s otočnou mísou takže jen tady přihodím něco , do druhé také ))
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 10:27 pm    Předmět: Citovat

no, vidím to tak, že si budu z příštích dortů šetřit na robota...to co jsem si vydělala doteď jsem vrazila do udělátek Very Happy ...a jak to tak sleduju, tak ten robot bude nakonec levnější než udělátka - dnes jsem vyplázla dalšího tiskara.
Počkám si ale na další vaše zkušenosti s různými značkami...doufám, že tato diskuze bude mít pokračování Wink

...a musím taky vyřešit jeden podstatný problém - kam s ním Very Happy
dorianna
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 10:30 pm    Předmět: Citovat

Milu já jsem si nechala udělat extra skříňku ))) takže dalších 6500 Laughing
světluškaaš
hotový dort

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 11:03 pm    Předmět: Citovat

Holky já mám Boshe profi mix 44 a nemůžu si ho vynachválit letos vlastně už vloni před vánocema se mi opravdu vyplatil všechny těsta jsem v něm udělala a že jich bylo na 150 kilo cukroví.Korpusy v něm šlehám taky, do Boshe dám šlehat žloutky a mezitím ručním šlehačem taky Boshem si ušlehám bílky. Dokonce i marcoš v něm zadělávám je to fakt velikej pomocník.Teď jsem si k němu přikoupila další nástavec na strouhání takže mi letos odpadne i ruční strouhání ořechů.
Milu neváhej a jdi do toho.
Bohužel jen tu místnost nemám všechno dělám v prťavý kuchyni a bordel se tahá po celým patře.Ale manžel mi přislíbil,že mi možná ve sklepě udělá malou dílničku ale to je hudba budoucnosti.Protože v tomhle množství jak se mi to
rozjelo už je to v kuchyni dost na prd a trpí tím celá rodina.Můj malžel říká,že bydlíme v cukrárně a někdy dost frflá že by si dal obyčejnou bábovku. Very Happy
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 1:45 pm    Předmět: Citovat

Já se taky přidám,od manžela jsem dostala k narozeninám taky BOSC PROFI44 a nemůžu si ho vynachválit,dělám v něm všechno,už si ani nedovedu představit,že jsem to všechno kvedlala v ruce
zdenik8
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: so srpen 22, 2009 11:34 am    Předmět: Citovat

tak já jsem taky ve fázi vybírání toho SPRÁVNÉHO ROBOTA.Nejvíc ho používám na šlehání bílkové polevy-stačí mi Zelmer-už mám třetí-ale tím že ho využívám i na těsto na dorty-a ty šlehám dlouho(abych s výsledkem byla spokojená) tak mi začal 3měs od koupení nějak divně vrčet-je v záruce-to je vpohodě(ale reklamaci mi budou vyřizovat měsíc-a jestli se mi po....před vánoci -kdy ho každý den potřebuji(tak to bude teda něco...)
Představuji si kitchen aid...ale ta cena....
takže si myslím,že na sníh budu používat ruční (má i otočnou mísu) ale taky takovou malou plast. nádobku-do které si dám třeba jen 2bílky-(ale vejde se jich tam i 6-7)dosypávám cukr a šlehač do ní jakoby posadím-on tam sedí a míchá si sám-a můžu si připravovat další věci.
Moc se mi líbilo jak napsala Beru "čas,čas je to nejdůležitější"
a pak bych potřebovala ten super robot do kterého dám vejce a umíchám těsto-a bude to hned a ne jak v tomto Zelmerovi-(minim. 15min to trvá).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Soptík1
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

hele holky když jste u těch robotů, ta jaký by jste mi doporučily, když chci tak za 6tis, nebo tak nějak ale více né...
ráda aby to dělalo vše, strouhalo, šlehalo, ... dělalo na sekanou - buď mlelo , nebo tak dobře rozsekalo... ale za takové prachy asi nic moc co? Dražší asi nebudu moc mít.
jaký je rozdíl mezi tak drahými a tak kolem těch 6tis.? ve výkonu? nebo v čem? že se tolik třeba nerozbívají?
janinaMK
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 11:24 pm    Předmět: Citovat

Soptíku, ty jsi byla taky dneska na švestkách? no já jen jestli jsi neupadla. za 6táců a chceš aby takhle makal? tak to jsi dobrodruh. Robota koupíš , možná i za dva klacky, ale jak dlouho vydrží? a při tvém zápřahu, no chudák robot shock
světluškaaš
hotový dort

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 5:59 pm    Předmět: Citovat

Sopťo poohlédni se po robotu Bosh MUM za šestku pořídíš i s nějakou tou výbavou.
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 6:32 pm    Předmět: Citovat

ha díky!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Hledám, sháním ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku
1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: