Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

VARNA - hmota na potahování....H

Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mivi
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 4:58 am    Předmět: Citovat

natalyna

Ahoj, Nataly!!!!. Já si tě moc dobře pamatuji z Livingu a mnohokrát jsem si říkala kde asi jsi !!!!!
Moc, moc tě zdravím !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kytka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
natalyna
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 6:47 am    Předmět: Citovat

Ahoj Mivi!

Dik za mile privitani. Take moc zdravim! pusa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lenkaf
promazaný korpus

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 3:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, všechny si tu moc chválíte varnu, jak je dobrá, takže jsem asi někde udělala chybu. Crying or Very sad Dnes jsem ji zkoušela poprvé, jinak dělám mléčnou hmotu. Konzistence dejme tomu, ještě čekám do zítra na konečný verdikt. Ale chuťově ji mám docela hnusnou, chutná jako přeslazené syrové moučné těsto a to jsem tam dala celou lžičku mandlového aroma- dělala jsem z půl dávky. Nevíte, čím by to mohlo být? Jinak se nádherně barví, to je fakt super, zkoušela jsem na ní poprvé gelovky i bělobu. Díky moc! Lenka
Sárinka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 4:13 pm    Předmět: Citovat

lenkaf, já se ještě nesetkala s nikým, komu by varna nechutnala, možná mám kliku, možná záleží na tom, jak uděláš to odpalované těsto, ale já ve varně žádnou syrovou mouku necítím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cernava
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 7:13 pm    Předmět: Citovat

lenkaf asi si mouku málo propařila,jinak nevím.Nikdy jsem takový problém s varnou neměla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lenkaf
promazaný korpus

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 7:32 pm    Předmět: Citovat

Díky moc. Zkusím zítra ještě jednou a pořádně to odpálím. Jak jsem to dneska dělala, tak se mi to jakoby "odpálilo" skoro hned, jak jsem nasypala mouku, tzn. okažitě byla krásná hrouda těsta. Ale pro jistotu jsem to ještě chvilinku matlala na plameni i dál, asi půl minuty, minutu. Těsto potom bylo takové drolivější, po propracování s cukrem se to zlepšilo. Ale po zmáčknutí kuličky to popraská. Zkusím si s tím zítra ještě pohrát, s touhle i s novou. Ale asi to vypadá, že zůstanu i mléčného... Rolling Eyes
Galbovka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 7:43 pm    Předmět: Citovat

Leni, myslím, že jsi to právě moc dlouho odpalovala. Stačí jen chvilku pomíchat, než se právě spojí ta hrouda, pak odstavit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
cernava
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 8:01 pm    Předmět: Citovat

Já jakmile nasypu mouku,tak už stáhnu z ohně.Teplo se mi ještě dlouho drží v hrnci.
Sárinka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 8:05 pm    Předmět: Citovat

lenkaf, já mám už to samotné těsto jako modelínu, lesklé a hladké.
lenkaf
promazaný korpus

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 2:32 pm    Předmět: Citovat

Děkuju, tak ještě vyzkouším dotřetice Rolling Eyes Dneska jsem zkusila odpalovat dýl, výsledek zhruba stejný, jen cukru jsem zpracovala víc než včera. Zkusím tedy ještě naopak, hned odstavit, mám takový nepřilnavý rendlíček z černého těžkého materiálu, nevím,jak se to jmenuje, ale teplo drží taky dlouho. Díky moc za rady Wink
Renča
forma v troubě

PříspěvekZaslal: ne červenec 18, 2010 10:14 pm    Předmět: Citovat

Holky,moje zkušenosti z varnou jsou příšerný.Zařekla jsem se,že už mi nesmí do baráku.Jak já byla nasr.A to se mi zdála nádherná.Ale když sem z ní něco chtěla udělat,tak se to nechtělo moc spojovat a vyválet slušnou placku,taky nešlo.No a ted jí mám doma kopec a nevím jak to napravit.Asi je tam moc cukru.Nejde tam něco přidat,já už nechci přidělávat znovu.Jen se toho chci zbavit ,protože to nechci vyhodit a už jí fakt nechci vidět Very Happy .Chutově mě taky nijak moc nenadchla a to fakt sežeru všechno.Co tam přidat kousek másla?
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne červenec 18, 2010 10:22 pm    Předmět: Citovat

a to jsi ji dělala teď v těch vedrech?

jestli je tam moc cukru, tak udělej ještě třeba jen půl dávky těsta a přidej ho
Sárinka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: ne červenec 18, 2010 11:36 pm    Předmět: Citovat

Tak to tedy nevím, kde se stala chybka, já z varny vyválím placku klidně přes celý stůl a naopak se mi čerstvá varna na varnu lepí dobře. Možná málo jemný cukr?????
Renča
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 3:50 pm    Předmět: Citovat

No dělala jsem to ve středu.přišlo mi to po vyválení,jak vánoční těsto,který taky po krajích tak divně praská.Nakonec jsem do toho přidala drobet WI a taky marcipán,tak to drobet šlo.Zkusím tedy udělat tu půl dávku a uvidim.
Sárinka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 4:16 pm    Předmět: Citovat

Před vyválením ji ještě po kouskách pořádně propracuj.
Renys
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: ne srpen 22, 2010 6:40 pm    Předmět: VARNA Citovat

Tak jsem pomalu týden hledala recept na potažení dortu a na modelování růžiček. Zaujal mě recept od Milu na VARNU a nedá mi sem nenapsat svou zkušenost. Dělala jsem dvě dávky, při začátčích mísení jsem měla smíšené pocity Very Happy
ale pak se mi pod rukama objevila perfektní hmota. Dort se mi potahoval dobře a růžičky a lístečky se dělali jedna radost. Milu MOC děkuji za tento recept!!! Rodina ochutnala a VARNA sklidila jen samou chválu, opravdu díky, dík, díky Smile
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne srpen 22, 2010 6:44 pm    Předmět: Citovat

Renys, gratuluju k úspěchu Very Happy ....a varna není můj výmysl...ten recept nám dala kdysi Natalyna a já jsem si ho oblíbila ze všech nejvíc...ať se stále tak daří!!!
Renys
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 6:55 pm    Předmět: Citovat

Děkuji moc, věřím, že dařit se bude Wink Musí Very Happy
Děti se mi smály, když má slova při zdobení zněla: "Ježiši, já těm holkám na foru musim poděkovat....no koukej na tu nádheru" Very Happy Tak uvidíme příště Smile
Přeji všem krásný zbytek dne Wink
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 7:23 pm    Předmět: Citovat

jsi opravdu zapálená cukrářka když to tak prožíváš Very Happy ...to je jen dobře!!!
lenkaf
promazaný korpus

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 1:14 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, tak jsem nakonec přišla, jak na varnu a je fakt super! Smile Ale musím jí dlouho odpalovat, možná 3 minuty na ohni. Dávám o 20ml víc vody a je to pak super. Pak jí jěště dám vychladout do zavázaného igelitáku, ještě víc se to spaří, ale nevyschne. Jinak jsem cítila tu mouku, padala na jazyk, nevím, jak je to možný. Ale takhle jsem s ní maximálně spokojená a moje sesta- cukrářka- si jí dokonce spletla s pravým marcipánem! Smile

Ale chci se zeptat- teď mi zbyl docela kus a nemám zrovna pro koho udělat dort, ten budu dělat až za 14 dní a 14 dí už tu varnu mám- měsíc už se mi zdá dost na to, abych jí použila, co? Ale můžu jí třeba dát do mrazáku? Nebo máte nějakej tip, co děláte se zbytkama? Díky moc!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Strana 8 z 13

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: