Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

První pečení na svatbu....H

Jdi na stránku
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 12:33 pm    Předmět: První pečení na svatbu....H Citovat

Ahoj děvčata. Máte tady super fórum, ráda se k vám přidám, jestli smím.
Potřebovala bych poradit s pečením na svatbu. Hledala jsem vhodný chlíveček, ale nenašla, tak jsem založila nové témátko. Pokud to vadí, prosím adminy o případné správné zařazení. Díky.

A teď k věci.
Byla jsem požádána o upečení věnečků na svatbu. Ale postupně se z věnečků vyklubává celkové pečení. Tedy cukroví, nějaký ten dort, nejspíš svatební, no a pár jakýchsi řezů nebo tak nějak. Svatba to bude velká, je počítáno přibližně se stovkou hlavně mladých a žravých lidí. Plus asi 30 menších a 20 větších výslužkových krabic. No a já nemám ani tucha, z kolika kil a kolik druhů cukroví upéct, jaké náplně a hlavně vůbec čím plnit a zdobit, když svatba bude uprostřed léta. Takže prosím zkušené cukrářky o jakékoliv rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 12:55 pm    Předmět: Citovat

Abecedo, vítej mezi námi kytka

...teda musím Ti číct, že jsi dobrodruh Very Happy ...to je pořádný nářez i pro zkušenou cukrářku...ale věřím, že to tady dáme společně s ostatními děvčaty dohromady.
Pro začátek by bylo potřeba abys měla jasno KOLIK ČEHO budeš vůbec muset udělat. Objednavatelka Ti musí říct jakou má představu o velikosti těch výslužek...co je menší a co je větší výslužka shock

pošlu Ti mailem nějaké recepty i s obrázky - cukroví
i tady něco najdeš...cukroví i různé řezy....když si něco vybereš, tak se pak můžeš konkrétně ptát autorky

Tebou založené téma tady nechám, protože do RAD vlastně patří...ale mohlo být i ve SVATBY
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
světluškaaš
hotový dort

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 2:05 pm    Předmět: Citovat

Abecedo,nejdříve by bylo dobré ujasnit si s nevěstou (nebo tím kdo objednává) kolik vlastně a čeho by chtěli. A hlavně jestli zvládneš takové množství a nakolik jsi zkušená. Já jsem pekla sama na velkou svatbu loni v létě a byla to docela fuška.Třípatrový svatební dort,tři menší dorty,500 koláčků,300 zákusků a asi 6 kilo svatebního cukroví. Bylo To pro asi 50 lidí plus výslužky do práce ženicha a nevěsty.
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 3:57 pm    Předmět: Citovat

Ahojky mir, mě taky v září čeká "první svatba". Bude to naštěstí v rodině - teta chce upéct "jen" něco na stůl, příp. zbytečky do krabice, tzn. zákusky a drobné cukroví.Zatím jsem si "naordinovala" asi 11 druhů zákusků (včetně řezů) - budu se snažit udělat mini a asi 4 druhy cukroví (viz vánoční pečení). Je to cca pro 50 lidí. Asi udělám i svatební minidortík... Naštěstí mi bude k ruce tchýně a v ten čas už by měl malý začít chodit do školky... Ale mít takovou zakázku jak ty, no nevím... Já bych si na tvém místě v prvé řadě přivolala nějakou pomoc nebo se z toho zblázníš Sad . Nám před 4 lety na svatbu pekla babiččnina kamarádka - v okolí velmi ceněná cukrářka a té jsme museli dopředu nakoupit a pak zaplatit jí i její vnučce, která jí pomáhala - a to nám pekla jen cukroví do výslužek a na´stůl. Bylo toho požehnaně, ale sežralo se všeSmile.
Jinak pár dobrých receptíků je v sekci cukrařina a koukni taky k Beruně na svatební cukroví - to je pastva pro oči - určitě se inspiruješ. Tak ať se daří!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 4:55 pm    Předmět: Citovat

Děvčata díky za odpovědi. Jasno nemá zatím nikdo. Svatba je v rodině, manželova sestřenice žení nejstaršího syna. Nikdo nemá představu o ničem, právě se se mnou chtěli poradit. Jenže já zatím pekla tak 14 druhů na vánoce pro naši rodinu. Co druh, to půl kila. Vyhraju si se zdobením a baví mě to, takže bych jim ráda pomohla. Co zvládnu, to zatím nevím. Nemám odhad na nic. Nenapadlo mě nikdy dřív si spočítat, kolik kousků se z toho půl kila udělá, ani jsem si to nikdy nezvážila. Tím, že nevím kolik čeho, nemám ani představu, kolik času na ten který druh budu potřebovat. Úplně všechno sama dělat nebudu. Nemám strojek a neumím pusinky, takže vytlačované a sušené kousky přenechám někomu jinému. Nepečené by taky zvládli přímo domácí. Na mě asi zbyde ten zdobený a plněný zbytek. Tedy co se týče cukroví. Pak už vím jistě, že budu dělat věnečky. Nemám představu, kolik by jich tak bylo třeba. Dělávám maličké, z dvojité dávky, co mám recept, jich odhadem je tak 220. No a pak nějaký ten dort. Jak jsem psala, nejspíš svatební a pak ještě něco menšího. Jinak si domácí někde u odborníků nechají prý napéct nějaké rolády.
No a co se týče toho svatebního dortu - pravda je, že marcipánem jsem nikdy ještě nepotahovala. dělala jsem si z marcipánu nějaké růžičky a takový věcičky a případně jsem ho natáhla na vršek dortu. Ale celý ještě ne. Ozkouším si to na dortíku, co budu v květnu péct synovi k svátku. Když se povede a snoubencům se bude líbit, tak mi pečení svatebního dortu zadají.
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 5:42 pm    Předmět: Citovat

Děvčata, jak píšu - já se nedozvím, co chtějí upéct, nechávají výběr na mě a s počtem si taky nevědí rady. Proto jsem lovila po netu, kde bych sehnala radu, až sem našla vás. Pomalu si začínám vybírat, které druhy bych upekla a jak je zdobit. Ale nechám se inspirovat. A právě vůbec nemám tušení, kolik je na ty stoly potřeba a kolik do krabiček. To oni hledají radu u mě, poněvadž v širší rodině prý peču nejlíp. Ale zakázku jsem ještě neměla.
janictva
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 6:31 pm    Předmět: Citovat

U nás se počítá podle velikosti cukroví asi tak 10 kousků na osobu na hostinu (teda jako na stůl) a k tomu tak 10 kousků koláčků....do výslužek se dává podle velikosti většinou taky tak těch 10 - 15 koláčků a stejně tak zákusků
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 6:51 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se ptala a koláčky moc asi nebudou. Spíš jsem je tím zaskočila. Pak tedy řekli, že nějaké si upečou, ale že si myslí, že koláčky se na svatbě moc nejedí, zůstávají a osychají. Tak s nimi zřejmě moc počítat nemůžu. To by znamenalo zvednout dávku cukroví na osobu. A těch deset kousků - není to málo? Když si představím nějakého puberťáka, jak ochutnává od každého druhu, tak bych si myslela, že by tak 50 kousků bylo adekvátních. teda soudě podle našeho syna.
janictva
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 7:51 pm    Předmět: Citovat

shock jejda abecedo, teda z jakého jsi kraje...u nás se vždycky sní víc koláčků...teda u nás jsou to vlčnovské a ty jsou lepší než kdejaký zákusek Very Happy ....a když popisuješ puberťáky pojídající zákusky, tak to si dost dobře nedokážu představit....zrovna v sobotu jsem na jedné svatbě byla a zůstaly právě ty zákusky....a vím to i z vlastní zkušenosti....taky jsme tak nějak počítali....každý má velké oči a pak mu po svatbě praská mražák ve švech, jak se mu tam ty zbylé zákusky nemůžou vlézt...
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 8:08 pm    Předmět: Citovat

hi hi, jsem z jihu Čech. No pravda, jsou tu kapku jiné zvyky, taky jsem se zprvu divila. Koláčky se nerozdávají po sousedech ani před svatbou, jak je jinde zvykem. Taky se hezky nosí i po okolí výslužkové krabičky. Ještě štěstí, že jsme tu vlastně na samotách. Tak nějak tu ty koláčky moc nejedou. (Třeba je tu nikdo neumí péct, že jo.... Laughing Laughing Laughing )
Galbovka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 9:08 pm    Předmět: Citovat

Já ještě se svatbama zkušenosti nemám, ale jak to tu pročítám, napadlo mě, že chlapi, kteří pijou (a že se jdou na svatbu napít, o tom není pochyb) zákuskům moc nedají. Ty budou pojídat jen dámy a děti. A když budou koláčky přebývat, můžou se dát do krabiček, ne?
Zkus upéct pár koláčků třeba podle Světlušky nebo jiný recept, kde se ve finále koláček máčí v rumovém másle a nechej doma ochutnat, uvidíš, že uspěješ. A podle mého jsou koláčky na pečení rychlejší. Když uděláš pětikorunovou- jednohubkovou velikost, bude jich mraky.Smile
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 9:49 pm    Předmět: Citovat

Zdeni, tahle svatba asi moc pití chtivých chlapů mít nebude. Ani dětí. Většinou to bude rozežraná mládež. Ono to bude celé trochu netypické. Nejdříve oběd jen pro nejbližší rodinu, potom obřad a po obřadu už přijdou všichni ti mladí. Těch bude převážná většina. Nebude se podávat nějaká sváča ani večeře, budou tam švédské stoly. A jak známo, když se tuhle kousne do slaného, tamhle se zas musí kousnout do sladkého. Normálně bych řekla, že jim z toho může všem být blbě, ale mladí mívají kachní žaludky a ledacos snesou. A ještě vymýšlejí koniny, kdo čeho víc spráskne.
Na ty koláčky kouknu, v receptech se trochu prohrábnu a ještě to prohovoříme. Ale koláčky nebudou mojí starostí. To si když tak upečou sami.
ivankadav82
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 8:03 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
nezávidím ti to, já mám ted každý týden pečení na svatbu se vším všudy (koláčky-15kg, zákusky-600ks i více, dorty-3-ovocný,paříž,šlehačkový a hlavní dort-potah s marcipánem,kytičky a postavičky a koně,psi )no asi mi hrábne, jako vždy, ale dá se to, ikdyž jsem na nervy, rotože přeci jen je to hodně důležitý den v životě člověka a dorty jsou třešničky celého dne ...
Já se přiznávám, že můj první potahovaný dort byl svatební ,co mám na stránkách se zelenými lístky a růžemi (2ks) a s ním ten třípatrový... ted si říkám, jak já blázen (když to není v rodině) jsem si na to mohla troufnout, když jsem nikdy nic nepotahovala a neměla nikdy v ruce---blázen, ted by mne to ani nenapadlo ... takže ti držím palce ať to zvládneš a určitě to bude v pohodě a krásný
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 9:00 am    Předmět: Citovat

Ivanko díky. A když pečeš na svatbu, pro kolik lidí asi děláš kolik druhů cukroví a kolik kusů od druhu? Já pořád nějak nemám představu o tomhle. Postupně si přidávám na papír další druhy cukroví, pro které jsem se rozhodla, ale nevím, kolik kousků od každého připravit a ani kolik druhů se tak dělává.
ivankadav82
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 9:33 am    Předmět: Citovat

počítám tak 20ks koláčků do košíčku, co se rozdává před svatbou, pak se ještě dává do výslužek tak 8ks + cukroví(100g na osobu) a zákusky-od každého tak 2ks, dělám většinou věnečky, minivětrníčky, štafetky, košíčky-paříž,punč,ořech.,roládky ... většinou si řeknou, co chtějí za druhy a počet pak propočítáváme. Snad jsem ti trochu pomohla, ono je to pokaždé jiné, jak kdo chce.
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 10:05 am    Předmět: Citovat

Ivanko a když pečeš uprostřed léta, jaké děláš zákusky? tyhle všechny, co jsi tu vypsala? Čím plníš, aby se to záhy nezkazilo?
Jinak košíčky s koláčkama před svatbou se tu nevedou. Do výslužek moc koláčky asi taky dávat nebudou. Takže spíš to cukroví. Musíme naplnit krabičky cukrovím a nějakým kouskem dortíku nebo něčím. Říkám si, že když budu dělat cukroví malé, tak se ho spotřebuje hodně.
dorianna
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 10:16 am    Předmět: Citovat

já jsem pekla mini kremrole , košíčky s ovocem , mušle , ořechové košíčky a nějaké nepečené , no a zbytek byl 6 řezů , různé néplně ale většina byla harlekýn , 1 podkovu a 2 dorty , no a hlavní svatební , to vše pro 30 lidí
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 11:38 am    Předmět: Citovat

beruna napsal:
Abecedo - já peču na svatby hodně, koukni ke mě na rajče.

Beru, rajče jsem ti prošmejdila. To je fakt nádhera. Můžu se inspirovat? tedy v něčem mám jasno, ale některé to cukrovíčko by stálo za předlohu. Wink Můžu mít spoustu otázek?

1. Máš tam srdíčka s prstýnky a větvičkou. O tom jsme tu také hovořili, abych na nějaké cukrovíčko dala prstýnky. Čím tam máš to zdobení..... tu kraječku? To vypadá úžasně.
2. Krémové věnečky - co je za krém navrchu, že se to nerozpatlá při vrstvení?
3. Zrovna tak labutě - co je v nich za krém, že to udrží zapíchnutou hlavičku a druhou sušenku takhle zvednutou? Nebo je to normální krém a musí se dávat při manipulaci velký pozor?
4. Jak máčet cukroví do čokolády, aby při otočení zpět čokoška nestekla na jednom místě dolů a neudělala ten neblahý lívanec tam, kde nemá být?
5. Nikdy se mi nedařilo zdobit perníčky. neumím udělat tu správnou polevu. Moje teta perníčky zdobí a říká, že na to musí být speciální moučkový cukr. Opravdu nejde udělat z obyč moučkového cukru tu barevnou polevu a udělat si svoje maličké kytičky a nebo tím i cukroví obtáhnout? A jestli ne, kde seženu tel lepší cukr?
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 11:39 am    Předmět: Citovat

Dori díky.
Všem vám moc díky. Každou odpověď si píšu a dumám tu nad tím. na jednu stranu mám z toho pečení strach a na druhou stranu se děsně těším.
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 11:41 am    Předmět: Citovat

Abecedo, já jen k tomu cukru na polevu...žádný spešl být nemusí!!!...obyčejný cukr moučka, dvakrát přesít
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Strana 1 z 12

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: