Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

První pečení na svatbu....H

Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
světluškaaš
hotový dort

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 11:46 am    Předmět: Citovat

Holky co blázníte,nic se nebojte a korpusy normálka zamražte.Já to dělám pořád hlavně kvúli nedostatku času když vím,že mám na příští týden dorty a budu celej tejden v práci tak si je napeču už teď a dám do mrazáku když je vyndám a rozmrazím tak jsou jako čerstvě upečené. Jen nemám zkušenosti jak dlouho tam vydrží já mrazím max. na dva týdny. A mrazím i jiné třeba korpusy na věnečky na libecké pečivo a tak.Nikdy ale nemrazím krémy.
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 11:51 am    Předmět: Citovat

chlívek nechlívek....Světluško od včera visí můj dotaz v Hledám radu a ty nic??? já jsem vosk??? Crying or Very sad
kopíruju ti to sem..třeba mi odpovíš..teda Rolling Eyes
která pečete korpusy do mrazáku??? mám dotázek..do čeho balíte?? zamotat do potravinářské folie?? a jak rozmrazovat?? normálně vymotat a nechat při pokojové teplotě?? asi budu potřebovat na týden uskladnit korpusy a mrazák se mi zdá jako nejvhodnější místo
sím, sím, slibuju že ti příští srazík nebudu šoupat matrací a i budík ráno zamáčknu Laughing Laughing
světluškaaš
hotový dort

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 11:54 am    Předmět: Citovat

Sněhu teď jsem Ti to tam napsala já tam od včera nebyla až teď. Very Happy
forma v troubě

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 1:45 pm    Předmět: Citovat

ZdeniG děkuji za odpověd a supr nápad, normálně bych se bála, ale vaše rady mi dodaly odvahu tak jdu do toho, díky moc.
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 6:43 pm    Předmět: Citovat

Abecedo, tak takhle nějak jsem to myslela...je to dělané ve fofru, tak na kvalitu provedení moc nehleď...i to zdobení by mělo být lepší...je to prostě jen pro názornost Wink

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 8:44 pm    Předmět: Citovat

jeden jsem zkusila potáhnout...kytičky jsou nedodělané, je to nějaký zbytek z jiného dortu, tak na to taky moc nehleď....nechtěla bych jich potahovat 30 kousků...měla jsem to sice taky rychle, ale podle toho to taky vypadá
Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 8:56 pm    Předmět: Citovat

Milu líbí se mi oboje. Dobře, dám na tebe. Už jsem to tu probrala, potáhnout zkusím celý i jen vršek a pak uvidíme, co budu dělat.
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 10:52 pm    Předmět: Citovat

tak tady mám tři zkušební minidortíky a jsem tady sama a ještě dva týdny budu...co si mám s nimi počít Rolling Eyes ...asi ráno navštívím sousedy, mají dovolenou, tak jim ji osladím...budou si myslet, že jsem se z těch dortů už úplně zbláznila Very Happy
cernava
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2009 7:58 am    Předmět: Citovat

Milu,ty nepotažený dortíčky jsou překrásný,škoda,že už máme svatbu za dveřma-25.7. jinak bych se do toho taky dala.Už zítra děláme výskužky Crying or Very sad
janinaMK
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2009 8:03 am    Předmět: Citovat

Milu, to vypadá moc dobře, písni mi receptík na ten základ Díky
Jinak tady řešíte zamrazování korpusů, já tam měla 14dní hotový svatební dort a nikdo NIC nepoznal, bylo to prý SUPER. Dala jsem neozdobené dorty do krabice a dcera je pak den do předu vytáhla , naskládala na sebe , naházela na to růžičky a šel do světa . nemohli se vynachválit Smile
cernava
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2009 8:52 am    Předmět: Citovat

janinoMk a to jako potaženej? shock
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2009 8:58 am    Předmět: Citovat

Holky, díky...to mě překvapilo, že se to tak líbí Very Happy

Janino, je to obyč piškotový korpus, který dělám na všechny dorty - co vejce, to lžíce cukru krupice a lžíce polohr. mouky(vrchovaté lžíce)...když tmavý, tak kakao místo určité části mouky(třeba když z 5 vajec, tak 4 mouky a 1 kakaa)....do tuhého sněhu zašlehat cukr, pak žloutky, pak zamíchat mouku.
Krém je vanilmix + šlehajda (200g vanilmixu + 600 ml vody...po ztuhnutí zašlehat k 250 ml ušlehané šlehačky)

cernava - odpovím za Janinu - ano, dala do mrazáku potažené dorty
Handulkaa
forma v troubě

PříspěvekZaslal: čt červenec 16, 2009 5:55 am    Předmět: Citovat

Potažený dort do mražáku shock to by byla super pomoc ve fofru.A jak zabalený a při rozmražování rozbalit? A jaké potahovky můžou jít do mražáku?
janinaMK
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: čt červenec 16, 2009 9:41 am    Předmět: Citovat

Handulko, promazaný krémem, potažený ml.mandlovkou. Dala jsem ho jenom do krabice a NIC VÍC. Pak jak už jsem psala , ho dcera sestavila na sebe doladila kytkama a bylo vymalováno palec
Handulkaa
forma v troubě

PříspěvekZaslal: čt červenec 16, 2009 10:21 am    Předmět: Citovat

No jo Janinko a když bude potažený Milupotahovkou(rozumněj Zeel)?
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt červenec 16, 2009 10:24 am    Předmět: Citovat

Handulko, není nic jednoduššího, než dát kousek potahovky do mrazáku, nechat zmrznout, pak vyndat, nechat rozmrazit...a uvídí se Wink...jdu to udělat sama...a potáhnu i kousek korpusu aby to bylo se vším všudy
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 7:45 am    Předmět: Citovat

Handulko, tak co se mě týká, tak já bych to s tou RDI do mrazáku neriskovala...po rozmrznutí je to pěkně blemcavé...drží to tvar, ale nedá se toho ani dotknout...je to teda možná i tím, že je zase vlhko...pokus zopakuji až budou "normální" podmínky
Handulkaa
forma v troubě

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 8:07 am    Předmět: Citovat

Milu děkuji za zkoušku,jsi moc hodná. Laughing
cernava
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 9:24 am    Předmět: Citovat

Halo,halo,hlásím,že pečení na svatbu zvládnuto.Příští týden už jen dorty a je to uleva skakaci
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 9:42 am    Předmět: Citovat

blahopřeji....a ve finiši ať se daří!!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Rady a nápady Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Strana 11 z 12

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: