Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ZÁKUSKY Z FORMIČEK - SEMIFREDA

Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Cukrařina
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daphnei
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 8:58 pm    Předmět: Citovat

Poslusne hlasim, ze se semifreda povedly! Smile Ve skolce jsem byla za hvezdu Embarassed , nemcouri na to koukali jak z jara Laughing .... Problem s nepasujicim vykrajovacem jsem vyresila, ze jsem ho proste otocila a vykrajovala proste nozikem - pasuje presne. (Akorat by me zajimalo, ktery koumak to v te Italii delal Twisted Evil ) Zelatina neprotekla, nalila jsem ji na vychlazene semifreda a krem jsem presne napatlala, tak aby tam nebyla ani skulinka. A zele se taky povedlo. Asi byla chyba v tom, ze kdyz jsem zele povarila, dala jsem ho zchladit do drezu a asi tam neprobehl ten spravny zelirovaci proces. Sad . Jinak si to nedovedu vysvetlit, proste to tech 10 minut asi opravdu potrebuje pomalu chladnout, cert vi.
Akorat by me jeste zajimalo, jak to delate, ze ten krem tam mate tak krasne v rovince.. ja to mam trochu vlnkovaty, a to me stve Rolling Eyes ...
Jinak semifredum zdar!! Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 9:05 pm    Předmět: Citovat

Daphnei, krém stříkám plochou špičkou...a nahoře zarovnávám kartou...nevím kde přesně to myslíš
Daphnei
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 9:15 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Milu,

nahore je to v pohode, tam to srovnam nozem, tam to rovne mam... ale myslim uprosted semifreda, kdyz se treba delaji dva kremy. Jsou tam mensi nerovnosti. Mensi hrbolky. Rolling Eyes
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 9:34 pm    Předmět: Citovat

no, tam to právě dávám tou plochou špičkou, ale ideální to není...nesmíš chtít takovou dokonalost, sem tam hrbolek není přece na závadu Wink ...ale to co je z boku vidět, to se dá udělat docela rovně, zkus to tou špičkou a uvidíš jak to jde

...jo, a já jsem toho názoru, že menší nedokonalosti svědčí o domácí výrobě Very Happy
Daphnei
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 9:56 pm    Předmět: Citovat

Prave, ze plochou spickou to bylo.. Vzdycky valcim s tim, jak to tam natlacit, aby to bylo rovne a stejnomerne... Myslim si, ze to ale spickou nebude - spis rukama- obe levyma Laughing Laughing
Holt musim trenovat, zadny uceny z nebe nespad Rolling Eyes
fel
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 11:56 am    Předmět: Citovat

Daphnei já to tam dávala kulatou špičkou a ty nerovnosti jsem tam měla taky :-/
holky a kdyz delate ty s zelatinou, jak to udelate, aby se vam ty kraje nahore nezvlnily? me to ted udelalo desne vlny... Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 12:13 pm    Předmět: Citovat

fel, nerozumím jak to myslíš
Máťa
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 12:44 pm    Předmět: Citovat

Já asi vím co myslíš, teď nevím jak to popsat Very Happy , jako když se ti ta folie tou želatinou nahoře stáhne. To se mi už taky stalo, ale pomohlo když jsem po vložení spodního korpusu pěkně urovnala, jakoby vevnitř roztáhla ke stěnám tu folii, aby byla i nahoře u stěn té formičky. Jestli mi rozumíš.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 1:04 pm    Předmět: Citovat

holky, ale přece ta želatina tu folii připlácne ke stěně formy,ne...to si musím příště všimnout, jestli se mi to taky zvlní Very Happy ...ale já asi nejsem tak precizní jako vy Embarassed
fel
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 2:15 pm    Předmět: Citovat

tahle to udělala nejvíc. Napadlo mě, jestli to třeba není tím, že se ta želatina maličko vsákla a pak se to jakoby smrskne.. Question dělala jsem to z dort želé od oetkra, to celkem rychle tuhne.

Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 2:19 pm    Předmět: Citovat

hmmm..tak to se mi ještě nestalo...já používám želatinu kuchyňskou čirou
fel
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 2:25 pm    Předmět: Citovat

no ale to zase strašně dlouho tuhne ne? Nevsákne se to do toho piškotu?
edit: jo a ještě mě napadlo - vy tam všechny dáváte tyhle folie? http://www.polmarkus.cz/zbozi/2905/Folie-do-forem-2905.htm já tam mám svačinový papír, může to dělat ten?
Sárinka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 2:29 pm    Předmět: Citovat

Já bych řekla, že to udělá ten papír, když zvlhne od želatiny, jinak to vypadá skoro jako úmysl, není to nic hrozného.
fel
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 2:33 pm    Předmět: Citovat

Smile) tak já budu všem říkat, že pochopili můj umělecký záměr.. Zkusím zaúkolovat bráchu, ať mi to v ostravě vyzvedne, nechce se mi platit poštovné kvůli jedné pásce Smile ale ten Fiala mě štve, pořád nepořešil reklamaci, zase tam budu v pondělí muset volat, slzičky pořád nedodali.. Rolling Eyes
Máťa
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 2:50 pm    Předmět: Citovat

Já tam dávam folii ale tolik to neudělá, asi to bude vážně tím papírem.
sněhulík
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 5:33 pm    Předmět: Citovat

tak vkládám svou první fotečku semifred....nejsou vůbec hezké jako ty vaše Embarassed při přitlačování vnitřního korpusku se projevilo že kelímky od dobré mámy jsou měkčí než origoš formy Confused šlehajda vylezla všude, zdobení taky halabala... prostě já nejsem vy Laughing Laughing

Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 5:55 pm    Předmět: Citovat

Ajaj, takže z dobrý mámy to nejde dobře? Taky jsem to tak chtěla dělat. Sad
janiMK
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 5:58 pm    Předmět: Citovat

Sněhu, náhodou vypadají žravě, nehledej na tom mouchy . jsou skvělý .

Fel, musíš říkat, kolik ti to dalo práce, aby se to tak pěkně zvlnilo, Kdyby jsi to chtěla udělat, tak se to nepovede, ber to kladně, vypadají skvěle
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sárinka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 6:08 pm    Předmět: Citovat

Sněhu, vždyť se ti povedly parádně, že ty nám "abeceduješ".
Abeceda
hotový dort

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 6:48 pm    Předmět: Citovat

Sári vytlem
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Cukrařina Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Strana 9 z 14

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: