Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ZÁKUSKY Z FORMIČEK - SEMIFREDA

Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Cukrařina
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Miruš
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 10:15 am    Předmět: Citovat

som zisťovala tak najbližšie je to u Fialu,sakriš,
Milu ty máš po 5ks ? mne sa zdalo ,že po 10
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 10:23 am    Předmět: Citovat

5 ks je spojeno v jedné formě a na tácku jsou dvě formy...takže 2 x 5

...je to vidět na fotkách v úvodu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sněhulík
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 7:15 pm    Předmět: Citovat

Beru povídej mi o tom "okolo pomazat a v něčem obalit...nebo teda na folii čokolády čáry máry a obalit a pak zas slepit svatousek ..naštěstí jedu v menším množství oproti tobě jich mám na zítra jen 15 Embarassed ...myslím, že mám rozhodnuto Wink
Milu folie tady mám celou plachtu Laughing , už mám nastříháno na mašle, na vějířky, na dortíčky a pořád neubývá ..budu mít z čeho nastříhat..hurááááááá

P.S- Milu....prosím, jak vysoké máte??? 3 nebo 4 cm??? premyslim
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 7:50 pm    Předmět: Citovat

4 cm
sněhulík
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 6:25 pm    Předmět: Citovat

no Milu tak jsem v návaznosti na tu výšku forem schválně měřila ty svoje páteční jahodové dortíčky...mám je 7 cm vysoké + závěrečná špička šlehačky takže já bych musela asi s cenou dost dolů premyslim
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 6:29 pm    Předmět: Citovat

zase Ti nějak nerozumím Sad
sněhulík
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 6:35 pm    Předmět: Citovat

vytlem já se asi snažím zas psát srozumitelně...zkusím to napsat jak bych to řekla... Milu vrtala mi hlavou ta výška forem, zdálo se mi to nízké (4cm), tak jsem v pátek měřila dortíčky co jsem udělala a mám je skoro 2x vyšší..takže pro mě by to znamenalo dávat je asi skoro o půl levněji ...už??? Embarassed
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 6:37 pm    Předmět: Citovat

jakože kdybys je dávala za 12 - 15 Kč, tak by to byla poloviční cena než kterou bys za ně měla dostat?
sněhulík
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 6:42 pm    Předmět: Citovat

že ty mě po včerejšku školíš??? Wink ...moje psaní nebyla reakce na tvou cenu - odpověď A-terce...já je mám za 15 už teď.....to byla reakce na tu výšku forem - a dřívější psaní ...tak a za chvilku se do toho totálně zamotám Laughing
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 6:47 pm    Předmět: Citovat

vzdávám to...nerozumím ničemu Crying or Very sad...když je máš vyšší, tak proč by měly být levnější

...a vůbec...já jsem těch 150 kousků na svatbu dala po 6,- Kč...takže mě se ptát na ceny je .....
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 7:02 pm    Předmět: Citovat

jéééé, Sněhu...Ty myslíš dávat levněji ty zákusky z formiček, viď...když máš za 7cm 15 kaček...já už to asi chápu Very Happy

no to bys nemusela s cenou dolů...řezy uděláš razdva, s formičkami je trochu víc práce...a je to něco extra Very Happy
sněhulík
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 7:07 pm    Předmět: Citovat

Milu prosím neplakej sikulka , vždyť rozumíš dobře ...BINGóóóóó...já jen dořešila svoji úvahu z minulého týdne (že budu muset jít s cenou dolů) a zamotala se s ní zrovna do vaší debaty o ceně Razz jak je mým dobrým průvanovým zvykem Razz

P.S - no nevím jestli by mi na to skočili Rolling Eyes když bych jim za tu samou cenu teď chtěla dávat poloviční dortíčky Razz
A-terka
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 7:15 pm    Předmět: Citovat

Milu - to snad nemyslíš vážně, že jsi je dala za 6 Kč! Rolling Eyes
Sněhulíku - ty je taky pěkně rozmazluješ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

to bylo ale v rámci celé té svatby...stejně jsem dostala šest stovek navíc, takže v pohodě Wink
A-terka
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 2:49 pm    Předmět: Citovat

Milu já jen, že takhle by si ty formy na sebe moc nevydělaly Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 6:21 pm    Předmět: Citovat

Holky, tu cenu si asi bude muset spočítat každá sama...záleží na použitých surovinách a jejich množství...ztužovače stojí každý jinak (třeba čoko je skoro dvakrát levnější než jahoda)...zprůměrovat to jde jen při nějakém větším množství, ale 20 kousků už je lepší spočítat. Taky zdobení může být různé...malá čokoparádička se nedá srovnávat s drahým ovocem atd.
Nebo se to dá vzít jako dort...12 kousků jako střední krémový nebo ovocný dort...a to mi vychází těch 12 - 15 Kč.
Nezbyde vám nic jiného, než si vytvořit tabulku a určit si cenu pro každý "druh" (aspoň zhruba rozděleno podle použitých surovin).
sněhulík
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

Ivanko fakt jo??? shock to mi vychází 4,- kačky za jeden kousek shock

Milu mě to nebaví počítat kus od kusu a pak vysvětlovat, když si objednávají dortíčky a ptám se jaké že chtějí, že by jahodové měli drahší, než pomeranč a čoko zas levnější...byla bych z toho na budku a chodila s lejstrem..já si to zprůměrovala a neberu to drasticky, holt asi na něčem prodělám Embarassed ...řezy a kostky jsem si odvodila od dortu Wink ale ceny mám pak jednotné ať je ztužovač jakýkoli
janictva
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 3:08 pm    Předmět: Citovat

Holky, jste mě tak nahlodaly, že si snad ty formičky koupím taky...jen se pořád nemůžu rozhodnout jakou velikost....Beru, nebo někdo, kdo máte obě velikosti, nemohly byste až budete příště nějaké zákusky vytvářet udělat obě velikosti a mezi ně položit krabičku od sirek a vyfotit? prosím prosím, smutně koukám.....ať mám představu....
privratska
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 6:36 pm    Předmět: Citovat

Myslíte,že by šly udělat zákusky i normálně v kovových vykrajovátkách? Kdyby byly třeba 7 cm vysoké a více kusů. Zkoušela jsem u pana Filipa, kolik by taková vykrajovačka stála 10 cm velká a 7 cm vysoká asi 20 Kč. Pořád by to vyšlo levněji, ale jestli by to šlo takhle dělat. Nevíte ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 7:04 pm    Předmět: Citovat

privratska - teoreticky by to mělo jít...vykrajovátko na korpusky by sloužilo současně jako forma...a ještě bys musela vyřešit čím vytlačovat zákusky z formiček. Bylo by asi dost nepraktické, že formy by nebyly spojené...i když i to by se dalo vyřešit - vyrobit je spojené.
Upřímně řečeno, já bych do toho nešla...je to i tak vcelku pracné a nemít ty origoš pomůcky....nevím, nevím. Asi by to bylo únosné pro výrobu pár kousků pro doma, ale dělat jich 100 na svatbu bych v tom nechtěla

Wink

...a ještě mě napadá...u takto vyrobených formiček by bylo dost obtížné to zarovnání náplně ...to by se omatlalo všechno okolo...no, neumím si to představit
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Cukrařina Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Strana 2 z 14

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: