Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ZÁKUSKY Z FORMIČEK - SEMIFREDA

Jdi na stránku
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Cukrařina
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 5:39 pm    Předmět: ZÁKUSKY Z FORMIČEK - SEMIFREDA Citovat

sem se může psát VŠE na toto téma...recepty, návody, otázky a odpovědi, fotky...prostě vše... ať to máme pěkně pohromadě

můj první pokus

Naposledy upravil Milu dne út září 27, 2011 7:10 pm, celkově upraveno 5 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 5:49 pm    Předmět: Citovat

Formy na zákusky se dají koupit u fi Fiala Praha...sada na jeden tvar se skládá z vykrajovače, formy a vytlačovače

http://www.fialapraha.cz/eshop/cukrarske_pomucky/formy_skupinove_plastove/formy_skupin_na_dezerty_cca_7cm
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sněhulík
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 5:26 pm    Předmět: Citovat

tak jsem přesunuji svůj dotaz z Pokecu..měla jsem čekat a dočkala jsem se Laughing
mám pár dotazůna Milu či Ivanku...tam už se nedává další vrstva piškotu viďte?? já dělám dortíčky (teda myslím, že je tak dělá i Beru ) :piškot-krém či šlehajda dle přání-zas piškot a pak už jen šlehajda ...no nebyl by snad problém změnit to..vyšly by třeba levněji a jak dlouho vám to tuhne???...
Ivanko ty jahůdkové jsou tak krásné...co to je a jak to je??? Laughing Razz
A-Terko já ti nevím..zas mi přilítla objednávka na dortíčky a ty slzičky se mi fakt zaryly do srdíčka ..vypadá to že do toho taky půjdu..je to zas něco jiného neokoukaného..hlavně nesmím pak začít zdobit boky nebo si naběhnu Laughing Laughing

Naposledy upravil sněhulík dne út červen 09, 2009 6:53 pm, celkově upraveno 1 krát.
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 6:55 am    Předmět: Citovat

Vyzkoušela jsem - na dno formy korpusek a pak "vycpat" punčovinou, nahoru zase korpusek...foto dám až ozdobím
janinaMK
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 11:57 am    Předmět: Citovat

teda holky, mě pěkně štvete, zase další investice , kterou MUSÍM MÍT . Já vám snad zakážu kupovat nové věci, kdo to má stíhat vydělávat na nové udělátka, ale je to fakt dobrý, JDU do toho taky.
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 1:58 pm    Předmět: Citovat

punčovina se krásně vyloupla...asi jich pár na tu svatbu udělám

Naposledy upravil Milu dne pá prosinec 31, 2010 11:47 am, celkově upraveno 2 krát.
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 4:31 pm    Předmět: Citovat

takhle to vypadá před zdobením...musím jich udělat 150 Rolling Eyes

Naposledy upravil Milu dne pá prosinec 31, 2010 11:48 am, celkově upraveno 2 krát.
Miruš
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 4:42 pm    Předmět: Citovat

super, na tom sa dá krásne vybúriť
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 4:43 pm    Předmět: Citovat

nebo skončit v Kosmonosích Very Happy
A-terka
našlehaný krém

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 6:06 pm    Předmět: Citovat

Milu - to je tedy nářez! A jak dlouho to necháváš ztuhnout,když děláš náplň z punčoviny a jak dlouho při náplni ze šlehajdy a vanilmixu? A vůbec kolik času to asi trvá výroba těch 10 kousků? Předpokládám,že máš plato na 10 kousků.Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 6:24 pm    Předmět: Citovat

A-terka - všemu stačí hodina v lednici na ztuhnutí (je dobré mít tu hmotu, kterou se formy plní udělanou i trochu dopředu - tuhne už tak a pak je to všechno rychlejší.
Celkový čas...no to nevím přesně, dělám toho víc najednou (i jiné dorty)...ale tak si vem, že našlehám těsto, dám péct...mezi tím si připravím náplň...když korpus chladne, připravím si formu (dala jsem igelitové proužky)...vykrojení korpusků je razdva...pak je dám do formy a naplním...a je hotovo, dám do lednice...půlhodinu to všechno asi trvá...pak to zdobení taky zabere čas, to je piplačka.
Takhle to musím udělat 15 x...potřebuji 150 kousků. Nedělám to ale po jednotlivých tvarech, vždy dělám ty tři tvary co mám najednou.
Galbovka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 6:53 pm    Předmět: Citovat

Milu, to je ohromná věc! A punčovina je dobrý nápad! Super!
Normálně mě začíná být líto, že si to asi nikdy neudělám, neb to doma nevyužiju. Sad
Novotna
forma v troubě

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 9:04 pm    Předmět: Citovat

Milu, super dortíčky. Také jsem neodolala a formy si objednala Very Happy To bude doma zase vysvětlování, ale svedu to na JaninuMK Very Happy Ještě mi ty formy nedošly, tak nemohu zkoušet. Už se těším.
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 9:09 pm    Předmět: Citovat

Holky, to je teda mazec Very Happy ...úplná epidemie

Hlavně sem holky pište zkušenosti a nápady!!!!!

Naposledy upravil Milu dne čt únor 18, 2010 9:42 am, celkově upraveno 1 krát.
janinaMK
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 10:29 pm    Předmět: Citovat

No ještě že mě máte palec
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 7:45 am    Předmět: Citovat

Výhoda igelitových proužků ve formách = urychlení zhotovení více jak 10 ks

S igelitovým proužkem zákusek "vypadne" spodem, nemusí se vytlačovat - dám jen na chvíli do lednice a pak formu ze zákusků sundám - zákusky "zabalené" do proužků dám zpět do lednice (na jiném tácku) a můžu dát do formy další várku.

Naposledy upravil Milu dne čt únor 18, 2010 9:43 am, celkově upraveno 1 krát.
janictva
forma v troubě

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 8:42 am    Předmět: Citovat

Já nevím, jsem asi natvrdlá, ale já tomu pořád nějak nerozumím! vidím nějaká vykrajovátka a formičky....nechápu, jak to z nich může vypadnout spodem, když mají dno....nebo kam se co dává a kudy to padá? shock
Miruš
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 8:51 am    Předmět: Citovat

dno je ako šuflík nasúvacie ,
Milu vy ma tak ser.....s tými zákuskami ,som navnadená a Fialu práve teraz nemám po ruke Evil or Very Mad musím ukecať tetinku aby niečo priniesla ,
Milu ty máš všetko tie väčšie /7/?
nemáš niekde napísaného výrobcu ,alebo dovozcu na tých formách ? možno by sa dalo aj u nás ,alebo v Maďarsku
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 9:51 am    Předmět: Citovat

Miruš, jj, všechny tři mám 7 cm
...jestli to dobře luštím, tak je to od fi MARTELLATO....asi Itálie
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 9:53 am    Předmět: Citovat

Janictva, vydrž, já to nafotím ....postup

...ty formy jsou na tácku ...když se zvednou, tak jsou bez dna, které jinak tvoří ten tácek
...je to asi jako forma na dort - ráfek...tady je ale spojených 5 ráfků dohromady v řadě, takže najednou se udělá 5 zákusků...když ráfek zvedneš z plechu, tak může korpus taky vypadnout spodem Very Happy ...chápeš???
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Cukrařina Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Strana 1 z 14

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: