Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

POTAHOVÁ HMOTA FORMIX (Maďarsko)

Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Nákupy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Janna01
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 8:18 am    Předmět: Citovat

Takže moje zkušenost s touto hmotou je výborná. Krásně se sní pracuje. V lednici pěkně ztuhla, nevlhla vůbec, což jsem moc ráda. Dort vydržel i dvouhodinovou cestu v teplém počasí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
svištík_iva
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: po srpen 16, 2010 3:39 pm    Předmět: chokoflex Citovat

Ahojky, zdravím všechny šikulky a žádám o radu. Asi půl roku se věnuji dortíkům a nebýt Vašich rad a zkušeností, tak bych si nikdy netroufla na takové šílenství jako ted.

Za měsíc mám svatbu a rozhodla jsem se si udělat svatební dortík sama, jelikož nikde se mi nelíbily a v Praze si občas říkají šílené částky. Babička, zkušená kuchařinka pomůže s korpusem a krémem, ale já bych chtěla dort potažený čokoládovou hmotou a všichni si chokoflex velice vychvalují.

Potřebuji jen vědět, kolik je potřeba hmoty objednat. Tmavou hmotu potřebuji na potažení všech tří pater. Jsou čtvercové (20x20, 25x25 a 30x30) a pak ještě na modelování růžiček. Světlou potřebuji jen na ozdoby a květy. Vždy jsem si hmotu (marcipán ze salka) vyráběla a kolik jsem ji vyrobila a zpracovala příliš nesleduji.

Také bych se ráda zeptala, zda není lepší dělat dort kulatý. Zatím mám potíže při potahování čtverců, jelikož se mi vždycky nějaký roh nepodaří začistit.....videa jak na to jsem viděla, ale zatím je to marné. A poslední dotaz je , jak tlustý mám potah vyválet, mám pocit, že ho dělám příliš tenký, pak se trhá a nebo roztýká Sad

Děkuji Iva
Sárinka
umělecký dort

PříspěvekZaslal: po srpen 16, 2010 3:57 pm    Předmět: Citovat

Ivo, vydrž max dva dny, nejlépe ti určitě poradí Milu, ale čeká na nový PC, možná se tu najde nějaká zkušená dortařka a poradí ti dříve, nevdáváš se už tuhle sobotu, že ne?
svištík_iva
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: po srpen 16, 2010 3:59 pm    Předmět: Citovat

Very Happy ..nene za měsíc
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Nákupy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: