Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vánoční cukroví - nepečené - recepty

Jdi na stránku
1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Vánoce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Benja1
těsto v míse

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 8:58 am    Předmět: Vánoční cukroví - nepečené - recepty Citovat

Zde je několik mých nejoblíbenějších druhů nepečeného cukroví
http://jakodoma.webgarden.cz/recepty-cukrovi-nepecene
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mufik
forma v troubě

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 3:19 pm    Předmět: Citovat

souhlasKÁVOVÁ ZRNA
80g cukr moučka
120g rozdrcených pi?kotů
90g másla (změklého)
2 lžíce kakaa
2 lžíce rumu
4 lžíce mletých ořechů
1 lžička mleté kávy
Vše spojíme v těsto ze kterého tvarujeme malé válečky, které uprostřed stlačíme druhým koncem vařečky. Tím získáme tvar kávového zrna. Necháme ztuhnout. Každé zrno polo?íme na vidličku a ponoříme do čokolády a přebytečnou čokoládu zfoukneme.

Naposledy upravil mufik dne st leden 23, 2008 12:57 pm, celkově upraveno 3 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Macicek
Site Admin

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 8:46 pm    Předmět: Citovat

VOSÍ HNÍZDA

100g másla
100g moučkového cukru
2 lžíce kakaa
50g mletých ořechů
150g mletých piškotů
2 lžíce rumu
vanilkový cukr

Utřeme máslo s cukrem a přidáme zbytek ingrediencí, dobře promícháme a necháme asi hodinu v lednici. Pak malé kousky těsta vtlačujeme do formičky vysypané moučkovým cukrem. Do středu uděláme důlek, naplníme vaječným koňakem (kupovaný bývá hodně řídký, doporučuju zahustit pudinkovým práškem), uzavíráme kulatým piškotem.

Naposledy upravil Macicek dne čt říjen 11, 2007 4:52 pm, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Redanka
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 9:12 pm    Předmět: [color=darkblue]NUGÁTOVÉ KOSTKY[/color] Citovat

NUGÁTOVÉ KOSTKY

1 balení piškotů
125 g másla
125 g cukr moučka
2 lžíce rumu
trochu kakaa

poleva:
ledové kaštany /1 velká nebo 2 malé/

Suroviny smíchat dohromady,vyválet tenkou placku 0,5cm.
Polít čokoládou,nechat ztuhnout.
Krájet na malé kostky.

KOSTKY ZE SUNARKY

250 g sunarky
200 g másla /nebo Hery/
200 g moučkového cukru
kakao,marmeláda,lístkový ořech
čokoládová poleva

Suroviny spracovat, rozdělit na 2 díly. Do jedné dát kakao.
1.díl rozválet na placku,potřít marmeládou.
2.díl rozválet,dát na 1.díl.
Polít čokoládovou polevou.Nechat trochu ztuhnout.Naznačit čtve-
rečky a do každého dát lístkový nebo vlašský ořech.
Po ztuhnutí krájet čtverčky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jana.do
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: út září 11, 2007 2:13 pm    Předmět: Citovat

Dvoubarevné kuličky

žloutková směs - 3 uvařené žloutky,150g másla a 2 lžíce rumu.promíchat a dát přes noc do lednice
Ořechová směs - 150g ml.ořechů,150g m.cukru,3 lžíce rumu,4 lžíce kakaa a 2 lžíce smetany

Vyndáme žloutkovou směs z lednice a uděláme kuličky o průměru cca 1 cm,zpátky do lednice.
Umícháme ořechovou hmotu a připravíme si malé placičky do kterých zabalíme kuličku ze žloutků.Obalíme v mletých oříšcích a dáme do papírového košíčku.

Doporučuji dělat dvojitou dávku ořechové směsi.

Kuličky ze salka

250g 100% tuku,100g m.cukru
150 g piškotových drobečků,3 lžíce rumu
3 lžíce kakaa,1 vanilkový cukr
1 kakaový pudink a 1 salko

Všechny suroviny zahříváme ve vodní lázni do zhoustnutí.Po vychladnutí uložíme do lednice do druhého dne.Uděláme kuličky a obalujeme v kokosu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svetluska78
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 7:54 am    Předmět: Citovat

Rumové lanýže
100 g rozinek
2,5 lžíce rumu
100 g kandovaného ovoce
100 g hořké čokolády
kokos na obalení

Proprané rozinky najemno nasekáme a asi 1 hodinu marinujeme v rumu. Pak přidáme kandované ovoce a rozpuštěnou čokoládu. Vše důkladně promícháme,necháme mírně stuhnout a vytvoříme kuličky,které obalujeme v kokosu.

Svetluska78
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 7:56 am    Předmět: Citovat

Kokosový kmen250g kokosu
1 Salko
100g sušeného mléka

Vypracujeme těsto, rozdělíme na 3 díly, bílý, kakaový a růžový. Vyválíme válečky, propleteme,aby byly trojbarevné, krájíme malé válečky, které obalíme v kokosu

eichlerka
těsto v míse

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 3:14 pm    Předmět: Citovat

já mám nejraději kapučínkové kuličky, ale dělám je ze dvou dávek, z jedné je málo Laughing Laughing Laughing
KAPUČÍNKOVÉ KULIČKY

1 tabulka bílé čokolády
1 lžíce másla
1 lžíce sladké smetany
50 g mletých mandlí
50 g moučkového cukru
2 balíčky cappuccina

Čokoládu a máslo rozpustíme, smícháme se smetanou a mandlemi, moučkovým cukrem a ½ balíčku cappuccina. Naděláme kuličky a obalíme ve zbytku cappuccina.
Simča S.
těsto v míse

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 12:39 pm    Předmět: Nepečené cukroví - to je moje! Citovat

OŘEŠÁCI

ořechy v karamelu (bezlepkové)

Spotřeba: 300 g krupicového cukru, asi 2-3 lžíce vody, 1 lžíce medu, cca 500 g vyloupaných ořechů (nejepší je směs lískových, vlašských, pistaciových a mandlí), 1-2 lžičky mleté skořice, 50 g nastrouhané mléčné čokolády, olej na potření plechu

Postup přípravy: Cukr nasypeme na pánev, přilijeme vodu a a med a za stálého míchání necháme rozpustit. Pak přidáme ořechy a necháme chvíli na plotně. Odstavíme a počkáme, až sirup zhoustne. Pánev vrátíme na plotnu a necháme sirup zkaramelizovat - ztmavnout. Pak přidáme skořici a čokoládu a ještě chvíli mícháme. Směs vylijeme na plech vymazaný olejem a necháme ztuhnout. Rozkrájíme nebo rozlámeme na kousky.
Pozor: je důležité směs neustále míchat!

Naposledy upravil Simča S. dne po říjen 01, 2007 1:59 pm, celkově upraveno 2 krát.
Simča S.
těsto v míse

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 12:49 pm    Předmět: Nepečené cukroví - to je moje! Citovat

BÍLÁ ČOKOLÁDA DO FORMIČEK

Spotřeba: 200 g práškového cukru, 1 vanilkový cukr, 250 g 100% tuku (Iva, Omega apod.), 2 lžíce vanilkového pudinku, 100 g sušeného mléka

Postup přípravy: Všechny ingredience vložím do kastrůlku a ve vodní lázni (pro začínající hospodyně to znamená, že tento kastrůlek vložíme do velkého s vodou a tuto zahříváme) ohříváme a mícháme, až se vše spojí v hladkou hmotu. POZOR - až do té hmoty nestříkne voda z té vodní lázně - srazilo by se to! Připravíme si formičky (mám asi 3 cm vysoké postavičky kluků, holek, mikulášů, pejsků apod. Ale já jsem formičkový maniak - jde to lít i do formiček na pracny nebo do plastové proložky od bomboniéry). Do těch formiček je možno předem nasypat trochu kokosu, nebo barevného máčku či sekaného sušeného ovoce a hrozinek. A pak se to zalije tou "čokoládovou" hmotou. Po vychladnutí vyklepneme (mně se osvědčilo šoupnout formičky s čokoládou na cca 15 minut do mrazáku a potom s nimi zakroutit -do vrtule? - postavičku chytím u hlavy a u nohou, jednou rukou točím od sebe a druhou k sobě) a čokoládka přímo vyskočí.

Upozornění: jednou se mi stalo, že hmota v kastrolu "zgumovatěla" a nešla nalévat. Nevím, čím se to stalo... Tak jsem z ní vyrobila kuličky, které jsem obalila v práškovém kakau. Na chuti hmota neztratila nic, dokonce po mně za rok tyto kuličky všichni chtěli udělat, ale už se mi nikdy nepodařily Smile.

Naposledy upravil Simča S. dne po říjen 01, 2007 1:59 pm, celkově upraveno 1 krát.
Simča S.
těsto v míse

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 12:56 pm    Předmět: Nepečené cukroví - to je moje! Citovat

ČOKOLÁDOVÝ SALÁM

Spotřeba: 1 vejce, 100 g práškového cukru, 210 g čokolády na vaření, 120-150 g směsi ořechů, mandlí, rozinek, sušených meruněk, ananasu, papay apod. (od všech druhů tak stejné množství)
Na ochucení: 1/2 malé lžičky mleté skořice

Postup přípravy: Všechny ingredience vložím do kastrůlku a ve vodní lázni ohřívám a míchám, až se vše spojí. Připravím si obdélník alobalu, posypu ho práškovým cukrem a na to podélně vysypu tu hmotu. Zabalím do alobalu a při tom tvaruji do válečku o průměru 3,5-4 cm. Dám do chladna (dolů do ledničky) na cca 24 hodin. šikmé plátky krájím až při servírování na mísu.

Poznámka: mandle a ostatní přísady krájím na kousky - na řezu tvoří potom tu správnou "salámovou" mozaiku. Úžasně dobré a na míse pěkně vypadající cukroví, dělám ho "na poslední chvíli", protože do něho sesypávám i např. zbytek vanilkového cukru z obalování jiných druhů a přisypu i drobky z rozlámaného cukroví, zbytky polevy apod.

Naposledy upravil Simča S. dne po říjen 01, 2007 1:59 pm, celkově upraveno 1 krát.
Simča S.
těsto v míse

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 1:04 pm    Předmět: Nepečené cukroví - to je moje! Citovat

KOKOSOVÉ HŘÍBEČKY, KOKOSOVÉ MYŠKY

Spotřeba: na 1 balení kokosu (250 g) dáme 400 g práškového cukru, 160 g másla (nedoporučuji Heru apod.) a 6 lžic Rumu

Postup přípravy: V?e v míse hňácám a hňácám, a - ač se z počátku zdá, že se to nikdy nemůže spojit - časem se to povede... Z hmoty na hříbečky oddělím asi 1/4, ke které přidám 2-3 lžíce kakaa, abych to obarvila nahnědo. Z bílé hmoty dělám kuličky o průměru cca 1-1,5 cm, které potom "špetkou" - třemi prsty - připlacatím k válu, aby stály a nahoře se zúžily. Z hnědé hmoty menší kuličky, prstem do nich vmáčknu důlek. Moje mamka na ty bílé spodky hned namáčkla ty hlavičky a sušila to spolu. Ale potom se stávalo, že na míse se hříbeček rozpadl, což bylo škoda. Já tedy usuším zvlášť nožky a zvlášť hlavičky. Při zdobení perníčků kapnu do každého důlku trochu polevy a přilepím k nožce - když poleva trochu teče nevadí, je bílá jako ty nožičky. Díky neobvyklému tvaru je to na míse moc ozdobné.

Poznámka: hříbečky tvarujeme asi z poloviny dávky, z druhé poloviny děláme myšky, které ovšem na stůl přicházejí o Silvestrovské půlnoci aby nikdo nemohl tvrdit, že byl střízlivý a neviděl "bílé myšky". Myšičky vznikají z asi 4 cm dlouhých válečků, které se na jednom konci (čumáček) zužují a polovičky mandlí (přilepím bílou polevou, jinak mají ve zvyku vypadávat) představují uši. Do baculatějšího konce zapíchneme párátko širším koncem a to pak znázorňuje ocásek. Při slepování lineckého uděláme marmeládou myškám červená očka "jako korálky" a při zdobení perníčků doděláme čoko-polevou čumáčky.

Simča S.
těsto v míse

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 1:08 pm    Předmět: Nepečené cukroví - to je moje! Citovat

OŘECHOVÍ TUČŇÁČCI

Spotřeba:
Na těsto: 1 vejce, 200 g cukru a 200 g pomletých ořechů
Ne vařený krém: 1 vejce, 100 g cukru, 100 g másla (více o krému zde: http://www.cakes.ic.cz/viewtopic.php?p=1921#1921 )

Postup přípravy: Vše uhňácáme do hmoty, vysypáváme formičky na vosí hnízda cukrem, naplníme těstem (síla stěny asi 2 mm) a vyklepneme. (Nevím proč, první se mi nikdy nevyklepne - asi až se ta formička "omastí" těmi ořechy, tak ten cukr lépe přilne a pak to jde.) Necháme je do druhého dne zaschnout. Druhý den plním vařeným krémem a "zavíráme" předem upečenými kolečky z lineckého - lze použít i piškoty, ale pak je to dost sladké. Třetí den část každého úlu zešikma namočíme do čokoládové polevy (světlá zůstane tak 1/3, která tvoří úzký oblouk nad spodním okrajem) a hned - než poleva zaschne - přilepíme ze stran po půlce mandle jako křidélka a kousek kandované třešně jako zobáček. Po zaschnutí čokolády namalujeme bílou polevou očíčka a máme tučňáky. Časem dodám foto.

Naposledy upravil Simča S. dne po říjen 01, 2007 2:00 pm, celkově upraveno 1 krát.
Simča S.
těsto v míse

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 1:24 pm    Předmět: Nepečené cukroví - to je moje! Citovat

OŽRALÉ KULIČKY

Spotřeba: 180 g jemně mletých ořechů, 180 g práškového cukru, 2 bílky, buď višně, které posloužily při výrobě višňovky Surprised) a nebo 150 g rozinek přes noc naložených v 1,5 dl rumu, kakao a jemný krystalový cukr na obalení

Postup přípravy: Smícháme ořechy, cukr a bílky do hmoty, do které buď jednotlivě balíme višně, nebo do ní zamícháme vymačkaná rozinky, které jsme měli naložené přes noc v rumu. Tvoříme kuličky, které zlehka obalujeme ve směsi kakaa a cukru.
Pokud máme višně v rumu, obaluji je hmotou na kuličky. Pokud se višně "neurodí", ožeru si rozinky a ty potom zamíchám do hmoty. Opět jedno z velmi oblíbených cukroví, na které se dá výhodně "zneužít" dětska práce. Jen pozor na "uždibování"...

Naposledy upravil Simča S. dne po říjen 01, 2007 2:00 pm, celkově upraveno 1 krát.
Simča S.
těsto v míse

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 1:27 pm    Předmět: Nepečené cukroví - to je moje! Citovat

PLNĚNÉ DATLE (NEBO SUŠENÉ ŠVESTKY)

Spotřeba: sušené datle či švestky (vypeckovat), mandle (spařit vodou a oloupnout), čokoládová poleva

Postup přípravy: Do každé datle strčíme mandli a stiskneme. Potom ponoříme do polevy a necháme zaschnout. Ve většině bytů je dobré uchovávat je v lednici (pokud nemáte jako já ledový "špajz", heč Surprised)?).

Poznámka: je možné použít i zbytky jiných polev a případně jiné sušené ovoce, jako např. meruňky. Dám mandli a přehnu meruňku napůl, dále stejný postup. V rodinách zatížených na "zdravé mlsání" se dá takovýmito "bonbónky" ozdobit i stromeček.
Připravuji nejpozději 1 den před štědrým dnem, dá se jíst v podstatě okamžitě, ale klidně se může i dost dopředu - nekazí se a nevysychají. Kromě namáčení do polevy je toto cukroví vhodné i pro pečení s dětmi.
Simča S.
těsto v míse

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 2:03 pm    Předmět: Nepečené cukroví - to je moje! Citovat

RAFAELO KULIČKY

Spotřeba: 250 g kokosu, 1 Salko, balíček mandlí (oloupané)

Postup: smícháme 200g kokosu se Salkem a necháme přes noc uležet. Druhý den obalujeme mandle vzniklou hmotou a okutálíme ve zbylém kokosu. Necháme zatvrdnout asi 2 dny.

Poznámka: Co se časové náročnosti týká - příprava těsta je na cca 15 minut, druhý den počítejte s cca 1,5 hodinou na oloupání mandlí a ukutálení kuliček. Vzhledem k tomu, že je hmota hodně sladká dělám kuličky menší, než jsou orginální. Z uvedeného množství jich mám cca 100 ks.
popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 4:33 pm    Předmět: Citovat

DĚLOVÉ KOULE
V nádobě rozpustíme:
100g másla
přidáme 8 PL instantní krupice
1 van cukr
1 PL moučkového cukru
1 žloutek
rum
Z husté hmoty tvoříme koule a balíme ve strouhaných oříšcích.
Já dávám místo žloutku trochu mléka,nebo víc rumu.Nebo,když mi zbyde trochu krému z cukroví.

Naposledy upravil popelka dne pá listopad 09, 2007 12:50 pm, celkově upraveno 1 krát.
gábina
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 7:01 pm    Předmět: Citovat

bonboniera BURISONOVÉ ŘEZY
3bal.mléčných karamel
1lžíce ml.cukru
1lžíce rumu
1lžice kakaa
1/2 másla
burisony
VŠE ROZPUSTÍME VE VODNÍ LÁZNI,PŘIDÁME BURISONY A DÁME DO SRNČÍHO HŘBETU, VE KTERÉM JE POTRAVINOVÁ FOLIE A NECHÁME ZTUHNOUT V LEDNICI Razz

Gábino, díky. Milu
gábina
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 7:49 pm    Předmět: Citovat

prekvapeni
ČOKOLÁDOVÉ HRUDKY
200g mléčné čokolády
300g hořké čokolády
30g 100%tuku
1 vanilkový cukr
200g kukuřičných lupínků
ČOKOLÁDY ,TUK,CUKR ROZPUSTÍME VE VODNÍ LÁZNÍ.ROZMĚLNÍME LUPÍNKY A DÁME DO SMĚSI.LŽIČKOU TVOŘÍME HRUDKY A DÁVÁME DO PAPÍROVÝCH KOŠÍČKŮ
popelka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 12:54 pm    Předmět: Citovat

JEŽCI
100g oříšků,nebo mandlí-namlet
100g poškotů-nadrobit
70g cukru
80g másla
3 ČL kakaa
Udělat těsto a dát na chvilku do lednice.Potom tvarovat malé ježečky.Zadeček máčet v čokoládě a obalovat v čokoládové rýži.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Vánoce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku
1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: