Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení Diskuzní fórum o dortech a pečení
Zdobení, pečení, rady, nápady, inspirace

ČlánkyČlánky  FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ŘEZY

Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Jiné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
NZuza
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 9:47 am    Předmět: Citovat

SKOŘICOVÉ ŘEZY

Ingredience
Těsto: 3 tvarohy, 20 g cukru, 1 vanilkový cukr, 4 vejce, 1 prášek do pečiva, 4 lžíce dětské krupice, 1/8 másla (změklého)
Povrch: 3 zakysané smetany, 2 žíce moučkového cukru, 2 skořicové cukry

Postup:
Veškeré přísady na těsto ušleháme a nalejeme na vymazaný a kokosem vysypaný plech. Pečeme v troubě na cca 180 °C asi 45 min (zkusíme špejlí). Po upečení těsto vychladíme, poté na něj nalejeme zakysanou smetanu, do které jsme zamíchali 2 lžíce moučkového cukru, nakonec posypeme skořicovým cukrem. Řezy se podávají vychlazené! Jsou vynikající, velmi osvěžující a nejsou moc sladké.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 11:55 pm    Předmět: Citovat

NEBESKÁ MÁŇA

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

20 dkg polohrubé mouky, 20 dkg moučkového cukru, 4 vejce, 10 lžic oleje, 10 lžic horké vody, 1/2 prášku do pečiva, šlehačka na ozdobení, ztu?žvač, džem. Krém: 3/4 l mléka, 3 vanilkové pudinky, 20 dkg moučkového cukru, 3 zakysané smetany, 1 a 1/2 balíčku piškotů, káva, rum

POSTUP PŘÍPRAVY

žloutky utřeme s cukrem, přidáme olej, vodu a mouku prosátou s práškem do pečiva. Lehce vmícháme sníh z bílků. Pečeme na vymazaném a vysypaném plechu, s vyšším okrajem, při 160*C asi 20 minut. Necháme vychladnout.
Upečené těsto můžeme nejdřív potřít džemem (ale nemusí být) a polovinou pudinkového krému. Na krém poklademe dětské piškoty namočené v silné kávě s rumem. Na piškoty natřeme zbytek krému a necháme ztuhnout. Před podáváním zdobíme šlehačkou.

Příprava krému: ve 3/4 litru mléka uvaříme 3 vanilkové pudinky s 20 dkg cukru. Po vychladnutí postupně vmícháme 3 zakysané smetany.

Naposledy upravil Milu dne st říjen 10, 2007 5:34 pm, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milu
Moderátor

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 11:58 pm    Předmět: Citovat

ŠŤOUCHANÁ BUCHTA - rychlá, výborná !!!!
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

MOUČNÍK - 35 dkg polohrubé mouky, 20 dkg cukru, 1 prášek do pečiva, 12 dkg rozpuštěné Hery, 2
vejce, 2 l?žce oleje, 3/4 hrnku mléka, špetička soli. POLEVA - 18 dkg másla nebo Hery, 4 lžíce rumu, 3 lžíce horké vody, 30 dkg práškového cukru, 4 dkg kakaa.

POSTUP PŘÍPRAVY

MOUČNÍK - mouku, cukr, PDP a sůl promícháme, přidáme i ostatní "mokré" suroviny a promícháme. Vylijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech a upečeme dorůžova. Po upečení druhým koncem vařečky našťoucháme po celé buchtě "šťouchance".
POLEVA - Máslo, rum a vodu rozpustíme a přidáme cukr smíchaný s kakaem. Vaříme do spojení.

Polevu necháme chvíli zchladnout a potom nalijeme na moučník. Pěkně postupně od prostředka, aby se poleva dostala do všech dírek. necháme ztuhnout a podáváme.

Tahle buchťajda je strašně moc dobrá a hlavně - SUPERRYCHLÁ a vhodná pro předem neohlášené návštěvy ( všechny ingredience má většina z nás doma pořád ).

Naposledy upravil Milu dne st říjen 10, 2007 5:36 pm, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
eli
těsto v míse

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 9:15 am    Předmět: Citovat

Nebe v hubě dělám taky. Používám jenom nesolené buráky. Je to lepší než vlašské ořechy. A opravdu je to mňamka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gábina
prázdné břicho

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 6:01 pm    Předmět: Citovat

mimi
BUCHTA S BE-BE SUŠENKAMI
TĚSTO
4 vejce
16dkg cukru
16dkg polohrubé mouky
1/2 prášku do pečiva
KRÉM
1l mléka
3 vanilkové pudinky
3 vanilkové cukry
15dkg másla
2bal.BE-BE sušenek
čokoládová poleva
NA UPEČENÉ TĚSTO NALEJEME TEPLÝ KRÉM A POKLADEME SUŠENKAMI.POLEJEME ČOKOLADOVOU POLEVOU.KRÁJÍME PODLE SUŠENEK Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gorolka
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 9:13 pm    Předmět: Citovat

BANÁNOVÉ ŘEZY

Suroviny
těsto:
4 vejce
20dkg cukru moučka
2dcl oleje
1 lžíce teplé vody
2 lžíce kakaa
15dkg hladké mouky
1/2 prášku do pečiva

krém:
250g másla
10dkg moučkového cukru
1 žloutek
1 pudink uvařený ve 2,5dcl mléka
trochu rumu

asi 5 velkých banánů

poleva:
5dkg másla+ 10dkg moučk.cukru+ 2dkg kakaa
( dávám rozpuštěnou čokoládu na vař. + 100% tuk)

Postup:
těsto:
4 žloutky, moučk. cukr,olej vodu a kakao šleháme do pěny. Potom přidáme hl.mouku s prdopečem a nakonec vmícháme sníh ze 4 bílků.
Upečeme při 180°C. (Piškot se po upečení jeví, jako by se smrsknul, ale to tak má být).

Na vychladnutý piškot namažeme krém a na něj poklademe na kolečka nakrájené banány.Lehce je při tom zatlačujeme do krému.

To vše polejeme čokoládovou polevou. Já polívám 15dkg čokolády na vaření a trochu 100% tuku. Můžeme pro oko libovolně nazdobit. Já jsem měla ještě zbytek krému z dortu a marcipán.
Je to dobrota!
Wink
jana.do
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 4:47 pm    Předmět: Citovat

3 BIT
Tenhle recept není můj,ale je vynikající:
1 vejce,100 g moučk.cukru,1 dl oleje,1/4 l mléka,2 lžičky kakaa,1 pr.do peč.,300 g hladké mouky. Vymícháme těsto,vylijeme na vym. a vysypaný plech a upečeme.Potřeme pudinkovou náplní (uvaříme pudink ze 2 van. prášků,1/2 l mléka a 2 vanilk.cukrů,necháme vychladnout a zamícháme do 150g utřeného másla a 100g moučk.cukru),poklademe sušenkami Be -Be,na ně natřeme karamelový krém(salko v plechovce uvaříme den předem,vyšleháme 1 kostku másla a vmícháme salko) a pocákáme čokoládou.Krájíme druhý den až sušenky změknou
Je to moc velká dobrota,kterou chválí i tchýně.
světluškaaš
hotový dort

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 6:51 pm    Předmět: Citovat

Řezy Florida
recept je velice jednoduchý
upečeme si korpus jak jsme kdo zvyklý nemusí být moc vysoký takže do plechu ve kterém normálně peču dávku ze šesti vajec upeču na Floridu ze čtyř vajec.
Upečený korpus pomažeme pudinkovým krémem zase jaký komu vyhovuje jen tenkou vrstvu,pak si dáme krém do sáčku a po obvodu nastříkáme mantinel pak kousek vynecháme a zase nastříkáme mantinel tak pokračujeme až k prostředku,do těch vynechaných prostor naskládáme jakékoliv ovoce a navrh rozetřeme silnější vrstvu ušlehané šlehačky,kterou pěkně zarovnáme.Nakonec řezy nakrájíme jak je nám libo před každým říznutím namočíme nůž do horké vody.Nakonec dozdobíme podle fantazie.Já jsem u těchto řezů dozdobovala Milušlehačkou kterou jsem vyšlehala s rozmixovaným jahodovým kompotem a příště ochucenou šlehačku použiji i dovnitř. Laughing Ale to už jsou spíše řezy Napoleon ty jsou skoro stejné jako Florida jen vynecháme ovoce a a došlehačky se přidá buďto marmeláda nebo právě to rozmixované ovoce.

Naposledy upravil světluškaaš dne po prosinec 06, 2010 7:44 pm, celkově upraveno 1 krát.
Jehlička
těsto v míse

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 4:35 pm    Předmět: Citovat

Originál recept je od Itule z Dámy.

Ořechové řezy

INGREDIENCE: 5 vajec, 15 dg cukru, 20 dg pol.mouky, 1 prášek do pečiva, 2dl mléka, 2dcl oleje, 10 vrchovatých PL mletých ořechů. KRÉM: 1 l mléka, 2 vanilkové pudinky, 4 PL gustinu nebo pol. mouky, 6 PL cukru, 1 mascarpone nebo máslo.Pár lžic rumu.

POSTUP: Vejce + cukr vyšlehat, přidat olej, mléko, mouku s prdopem a ořechy. Nalijeme na plech, do kterého dáme pečící papír a pečeme na 180st. do růžova. Po upečení vyjmeme, odstraníme papír a přepůlíme. Mezitím si uvaříme krém- mléko+ pudinky+ mouku + cukr rozmícháme v mléce a uvaříme hustý pudink. Po vychlazení spojíme s mascarpone, přidáme pár lžic rumu a vyšleháme v hladký krém. Dáme půlku piškotu, namažeme půlkou krému, zase piškot a zbytek krému. Nakonec posypeme mletými ořechy a dáme na chvilku vychladit. Jsou moc dobré a v puse se rozplynou.

jsem si udělala krém co dělám do dortů,ze 4 pudinků,1l mléka,2 vanilk.cukrů,rumu a asi 20dkg mouč.cukru(ten přidávám podle chuti,my nemáme rádi moc sladké krémy) a 250g másla.Doprostřed jsem ještě vložila kakaové BeBe sušenky.
dorianna
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: so květen 09, 2009 1:28 pm    Předmět: řezy stracitella Citovat

LEHKÁ A OSVĚŽUJÍCÍ STRACCIATELA

INGREDIENCE:
Piškot:
4 vejce,
100 g cukru,
140g polohrubé mouky,
1/2 Prdopu,
20g kakaa,
2 PL oleje.
Žloutky utřeme s cukrem do pěny, přidáme olej a opět prošleháme,mouku smícháme s pedopem a kakaem a přidáme ke žloutkům, promícháme a nakonec lehce vmícháme sníh z bílků. Vylijeme na plech (jen vystříkám sprejem na vymazávání ) a dáme do vyhřáté trouby na 180 st. péct cca 20 min. Po upečení necháme vychladit.
KRÉM :
500 ml bílého jogurtu (Hollandia selský),
2 vanilkové cukry,
500 ml šlehačky + 2 ztužovače,
100g hořké čokolády,
100g Margot čokolády,
1 želatinový ztužovač za studena od Oetkera.
Jogurty smícháme s cukrem, šlehačky ušleháme se ztužovačem, čokolády nahrubo nastrouháme. Do připraveného želat. ztužovače přidáváme jogurt, řádně smícháme, přidáme šlehačky a nakonec čokoládu. Naneseme na piškot, pokapaný rumem a dáme přes noc vychladit. Navrch jsem postrouhala čkoládu . Můžete ozdobit jak chcete, je výborný a mizí rychle, proto ho mám jednoduchý neozdobený.

Pomerančový řez
stejný korpus jako v minulém receptu
na to vyšlehám půl l Milu šlehačky ( mohla jsem dát i celý litr , ale bála jsem se aby se mi to vešlo do pekáče ) se 100g pomerančového ztužovače , nanesu na korpus a potřu čokoládovou polevou do které jsem zamíchala 1 kysanou smetanu ( dělám to protože jsem strašnej patlal na čokoládu a tohle je jedinej způsob jak to v klidu nakrájím bez poškození ... tu kysanku tam nemusíte dávat to je jen pro moje ruce )))))
Radka S
rozsypaná mouka

PříspěvekZaslal: so květen 09, 2009 5:12 pm    Předmět: Citovat

ANANASOVÉ OPOJENÍ

co potřebujeme: 1 Hera, 250g moučkového cukru, 5 žloutků, 260 g pol. mouky, 1/2 prášku do pečiva, kakao, trochu mléka a shíh z bílků.
.
POSTUP: Utřeme cukr se žloutky a pomalu přidáme rozpuštěnou heru, přidáme mouku, troch mléka, prášek do pečiva a nakonec sních z 5 bílků.

Do třetiny těsta přidáme kakao. Na vyšší plech nalijeme nejdříve světlé, pak tmavé těsto, poklademe kompotovaným ananasem a upečeme.

KRÉM: Šťávu z ananasu doplníme do 1/2 litru vodou, přidáme dvě polévkové lžíce cukru, jeden vanilkový puding a vaříme, až krém zhoustne. Uteme 250 g másla a přidáme k němu vychladlý krém. Takto hotový krém natřeme na vychladlé řezy a nakonec polijeme čokoládovou polevou.

Je možné nahradit ananas i jiným kompotovaným ovocem, např. třešně nebo višně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rybicka
forma v troubě

PříspěvekZaslal: so květen 09, 2009 9:28 pm    Předmět: Citovat

Děcka, kdo neznáte stracciatellu od ituly, co sem dala dorianna recept, tak vypadá takhle: http://www.urybicky.cz/2009/05/stracciatella-podle-ituly/

A včera jsem dělala variaci stracciatelly s mandarinkami:

Suroviny na těsto:

3 vejce, 90g cukru, 70g polohrubé mouky, 1 čajová lžička prdopu, 20g kakaa, 2 PL oleje

Suroviny na náplň:

500 ml bílého jogurtu, 2 vanilkové cukry, 500 ml šlehačky + 2 ztužovače, 100g hořké čokolády, 2 plechovky mandarinek (jedna do náplně, jedna na ozdobení), 1 želatinový ztužovač za studena od Oetkera, lžíce kakaa na ozdobení

Postup těsto:

Vejce vyšleháme s cukrem - pořádně!. Vedle smícháme kakao s moukou a prdopem. Zamícháme do vaječné pěny. Vylijeme do zavírací formy o průměru 24cm, přičemž u dna máme přivřený pečící papír. Dáme do vyhřáté trouby na 180 st. péct cca 12 min.

Postup náplň:

Jogurty smícháme s cukrem, klidně přímo v kelímku, ať si nenaděláte zbytečně nádobí navíc. Šlehačky ušleháme se ztužovačem. Okapané mandarinky z jedné plechovky nakrájíme na menší kousky (půlky) a čokoládu nasekáme rovným nožem (určitě to je rychlejší a při méně nepořádku a úrazů na prstech než strouhání). Želatinový ztužovač si metlou rozmícháme dle návodu ve větší míse, do které se nám vejdou všechny suroviny náplně. Doporučuju vlažnou, spíše teplou, ne chladnější vodu. Do připraveného ztužovače zamícháme postupně jogurt, dobře zamícháme. Pak přidáme šlehačku a nakonec mandarinky a čokoládu.

Zchladlý piškot položíme na tác a okolo dáme umytý ráfek dortové formy. Pokapeme ho rumem a naneseme na něj rovnoměrně náplň, povrch uhladíme. Dáme do lednice ztuhnout, nejlépe přes noc, ale 3-4 hodiny by mohly také stačit. Před podáváním ozdobíme zbylými okapanými mandarinkami a kakaem.
Máťa
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2009 7:16 am    Předmět: Citovat

CITRONOVÉ ŘEZY - moc dobré

TĚSTO: 10 žloutků, 15 dkg moučk.cukru, šťáva a kůra z 1 citronu - hodně ušlehat
z 10 bílků sníh, do sněhu zašlehat 10 dkg moučk. cukru, 10 dkg solamylu, 10 dkg hrubé mouky

všechno smíchat, nalít na plech a upéct (asi na 180°C), po upečení rozkrojíme, naplníme krémem a polijeme citr. polevou

KRÉM:1/4 l mléka, 1 lžíce solamylu -uvařit
třít- 1 máslo, 15 dkg moučk. cukru, šťávu i kůru z 1 citronu,
zašlehat uvařenou kaši

POLEVA: 30 dkg moučk. cukru, 3 lžíce citronové šťávy, 2 lžíce vody

ivetkaivetka
těsto v míse

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 5:57 pm    Předmět: Citovat

"Krtkův dort na plechu"

SUROVINY
Těsto: 320g hladké mouky, 180g cukru, 3 vejce, 3 polévkové lžíce kakaa, 200ml oleje, 200ml mléka, 1 prášek do pečiva
Stracciatelový krém: 250g tvarohu v kostce, 2 zakyslé smetany (celkem 400g), 250ml smetany ke šlehání, 100g čokolády na vaření, 1 vanilkový cukr + uvařený pudink + 4 banány
Pudink: 250ml mléka, 1 a půl balíčku vanilkového pudinku, dle chuti asi 4 polévkové lžíce cukru
POSTUP PŘÍPRAVY
Nejdříve si ze surovin uvaříme hustý pudink, klasicky dle návodu a necháme vychladnout.
Těsto:
Oddělíme si žloutky od bílků. Ze žloutků a cukru ručním šlehačem vyšleháme pěnu, do které pak po částech zašleháme olej a mléko. Potom si smícháme hladkou mouku s kakaem a práškem do pečiva a též zašleháme do těsta. Nakonec vařečkou vmícháme sních z bílků. Těsto nalijeme na sádlem vymazaný a polohrubou moukou vysypaný vyšší plech (nejlépe buchťák s ušima) a dáme péct na 160°C asi na 30 minutek.
Stracciatelový krém:
V míse si ručním šlehačem vyšleháme tvaroh se zakyslýma smetanama. Potom do toho po lžících zašleháme vychladlý hustý pudink (to aby nám krém držel) a najemno nastrouhanou čokoládu na vaření + vanilkový cukr. Nakonec si vyšleháme smetanu (bez ztužovače) a zašleháme ji do krému. Pro nás byl krém sladký akorát, ale klidně dle chuti ještě můžete přisladit.

Když je těsto upečené a zchladlé, tak si navrchu nožem naznačíme okraje a pak ještě jakoby šachovnici (viz. foto). To aby se nám buchta dobře dlabala. Vezmeme lžíci a střed buchty vydlabeme. Ale pozor, ne až na dno!!! Vydlabané kousky schováme bokem do misky a jdeme si připravit stracciatelový krém. Když je krém hotový, tak si banány podélně rozkrojíme a naskládáme je na dno buchty. Na ně pak rozetřeme krém a navrch krému rozdrobíme kousky vydlabaného těsta (dala jsem jen trochu, zbytek mi totiž zbaštili chlapáci než jsem dodělala krém). A je hotovo...už jen zbývá vydržet a nechat přes noc buchtu ztuhnout v lednici nebo někde v chladnu.

FOTOPOSTUP TADY
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=42181&order=1
cernava
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 8:28 am    Předmět: Citovat

Úžasné Papírové řezy

Těsto-5vajec,200g cukru,vanilka,4lžíce poloh. mouky,1prdp,80g mletých ořechů
Krém-0,5l mléka,200g cukru,2vanilk. pudinky,1máslo,1 33%smetana
2pláty listového těsta

Listové těsto upečeme každé zvláš´t na suchém plechu.Z těsta upečeme placku na pečícím papíře.necháme vychladnout.

Krém-uvaříme mléko,pudinky a cukr-necháme vychladnout.Po vychladnutí vyšleháme do másla a pomalu přidáme
tekutou šlehačku.Hodně vyšleháme.

pak vrstvíme 1plát list. těsta,polovinu krému,ořechovou placku,zbytek krému a nakonec druhé list těsto.Dáme do ledničky vychladit.

Holky recept není můj vlastní,ale neváhejte vyzkoušet.je to moooooc dobré.nebojte se toho množství cukru.Listové těsto je neslazené,krásně tu sladkost srazí Wink

Naposledy upravil cernava dne út březen 22, 2011 4:42 pm, celkově upraveno 1 krát.
sonad
těsto v míse

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 9:29 am    Předmět: Citovat

Cernavo. Řezy vypadají úžasně, ale nešlo by to z kupovaného listového těsta?
janinaMK
nadýchaný korpus

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 12:18 pm    Předmět: Citovat

ten poslední řez vypadá velice žravě, zkusím
cernava
krém v pytlíku

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 12:30 pm    Předmět: Citovat

Holky,listové těsto je samozřejmně kupovaný Very Happy recept na něj taky mám,ale po přečtení jsem to vzdala,tak kupuju.
sonad
těsto v míse

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 7:14 am    Předmět: Citovat

Aha. Už jsem to pochopila. Pokusím se o výrobu. kecy
světluškaaš
hotový dort

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 5:41 pm    Předmět: Citovat

Oříškový medovník
Oříškový medovník:
500 g hladké mouky, 200 g mletého cukru, 2 vejce, 200 g másla, 2 lžičky sody, 2 lžíce medu ? vypracujeme těsto, vyválíme z něj dvě stejné placky. Rozehřejeme 120 g másla, 100 g cukru, 2 lžíce medu, odstavíme a vmícháme 300 g hrubě sekaných ořechů. Směs rozetřeme na jednu placku a obě placky upečeme. Uvaříme pudink ze 400 ml mléka a 1 vanilkového pudinku. Vyšleháme 1 máslo se 3 lžícemi mletého cukru, vmícháme vychladlý pudink. Placky spojíme krémem, necháme v chladu uležet do druhého dne a nakrájíme řezy.

Já teda dělám toho krému jednu a půl dávky,protože jen z jedné se mi to zdá suchý a jednotlivé pláty před plněním ještě polévám rumem.
Je to velká dobrota.

Naposledy upravil světluškaaš dne po prosinec 06, 2010 7:46 pm, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuzní fórum o dortech a pečení -> Jiné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  
1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přidat toto téma do oblíbených.

Přejdi na: